Kolagen naturalny Colway
Postaw mi kawę na buycoffee.to

15:21

Trzy domowe, niezawodne sposoby na potworny ból głowy

Miewacie migreny albo straszne bóle głowy? Jeśli nie to jesteście prawdziwymi szczęściarzami! Pozostali muszą się męczyć tak jak ja 🙁 Na szczęście miewam migreny od tak dawna, że znalazłam na nie bardzo fajne sposoby, domowe, nieszkodliwe, a jednak działające!

Każdy kto chodź raz miał prawdziwą migrenę doskonale wie jak ważne jest spożywanie dużej ilości wody. Migrena często związana jest z odwodnieniem organizmu, więc najważniejsze to zadbać o to by nam tej wody nie zabrakło. Jednak sama woda sprawy nie załatwi, więc sięgnijmy po inne sprawdzone sposoby.
Tej zasady nauczył mnie kiedyś mój lekarz rodzinny. Boli cię głowa, wypij szklankę wody i odczekaj pół godziny. Jeśli nie przestanie dopiero wtedy sięgaj po leki. U mojej młodszej córki często pojawia się ból głowy. Na początku myślałam, że to może z nerwów, córka jest dość nerwowa. Potem pomyślałam, że może ma problemy z ciśnieniem (jak mamusia). Okazało się jednak, że ani to nerwy, ani ciśnienie. Córka po prostu nie znosi pić. Pije bardzo małe ilości wody w ciągu dnia i nikt nie jest w stanie jej przekonać, by piła więcej. Dlatego staram się, aby przynajmniej codziennie jadła zupę. W tej formie podany płyn uzupełnia niedobory wody, a przynajmniej mam taką nadzieję.
No dobra, a teraz już przechodzę do konkretów.

Moje trzy niezawodne sposoby na potworny ból głowy



Olejek miętowy na potworny ból głowy


Ja go po prostu wącham. Wylewam kilka kropli na chusteczkę i przytykam go do nosa. Działa w miarę szybko i skutecznie, a ponadto odświeża nos 😉
Olejek miętowy sprawdza się także, gdy posmarujemy nim skronie lub czoło. Olejek miętowy jest niedrogi i można go kupić w każdej aptece czy sklepie zielarskim. Polecam wypróbować gdy macie migrenę.



Imbir gotowany na potworny ból głowy


Ja mam go zawsze w lodówce bo bardzo go lubię. Zimą piję herbatkę imbirową na wzmocnienie odporności, a gdy dopadnie mnie migrena ścieram go na tarce, wrzucam do garnuszka i zalewam wodą. Imbir gotuję przez kilka minut, a następnie piję małymi łyczkami. Prawidłowa proporcja to 2 łyżki tartego imbiru na 500 ml wody (gotować tyle minut, by woda wyparowała i zmieściła się w szklance 250 ml.).



Pieprz kajeński na potworny ból głowy


Jest ostrą przyprawą i może nie każdy go lubi, ale pieprz kajeński bardzo fajnie pomaga w leczeniu migreny, bo zawiera kapsaicynę. 1/4 łyżeczki wymieszaj w pół szklanki wody i jeszcze zanim pieprz osiądzie na dnie szklanki zwilż wacik tak, by proszek się na nim znalazł. Wacik przykładaj do nosa i podobnie jak olejek miętowy wąchaj! Ja wiem, że to brzmi niedorzecznie, ale naprawdę pomaga!




SPRAWDŹ W KSIĘGARNI
"Odłóż środki przeciwbólowe i pokonaj migrenę siłami natury!
Czy odczuwasz dotkliwe bóle głowy, które uniemożliwiają ci normalną aktywność? Czy przeraża cię konieczność zażycia kolejnej porcji tabletek, by stawić czoło codziennym wyzwaniom?
Jedna z najwybitniejszych specjalistek z zakresu medycyny naturalnej podpowiada, jak radzić sobie z bólami głowy. Leki proponuje zastąpić smaczną herbatą z ziołami szwedzkimi, a częste wizyty w aptece - wyprawami na łono natury lub uprawą własnych skutecznych roślin leczniczych. Ziołowe dary ziemi to najlepsze lekarstwa na migrenę oraz towarzyszące jej uciążliwe objawy.
Maria Treben (1907-1991) - od pokoleń znana na całym świecie jako "farmaceutka Pana Boga". Wybitna specjalistka z zakresu ziołolecznictwa, autorka licznych bestsellerów i setek konferencji o zdrowym stylu życia".

5 komentarzy:

  1. Olejek miętowy często mnie ratuje. :) Pozostałych sposobów przyznam, że nie znam.

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawe, musze sie zaopatrzyć

    OdpowiedzUsuń
  3. Często też mamy złe samopoczucie, bóle głowy przez odwodnienie. Pijcie dużo wody w ciągu dnia, jest to bardzo ważne. Można także sporo zmienić przez odpowiednią dietę.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ból głowy może uprzykrzyć życie

    OdpowiedzUsuń
  5. Warto skupić się na relaksacji, unikaniu stresu i odpowiednim nawodnieniu. Jeśli ból głowy jest częsty lub nie ustępuje, warto skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny i otrzymania odpowiedniego leczenia.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 DS , Blogger