Kolagen naturalny Colway
Postaw mi kawę na buycoffee.to

14:49

Co jeść, by się pozbyć łupieżu?

Masz łupież? To słabo... ale nie martw się. Jest na to rada, a nawet kilka rad, którymi się dzisiaj z wami podzielę. Wiecie co wywołuje łupież? Przyczyną łupieżu jest nadmierny rozwój drobnoustrojów (grzybów jednokomórkowych) żyjących na naszej skórze. Przy łupieżu włosy mogą się przetłuszczać  mamy wtedy do czynienia z łupieżem tłustym. Jeśli włosy nie przetłuszczają się, a mimo tego mamy łupież, to znaczy, że masz łupież suchy. Bez względu na to, który łupież dotyka twoja skórę głowy, można sobie z nim skutecznie poradzić na kilka sposobów.

Fot. www.flickr.com

Sposoby na łupież


Ja, sposoby walki z łupieżem podzieliłabym na dwa rodzaje: leczenie zewnętrzne i wewnętrzne. Możemy działać bezpośrednio na skórę, na łupież albo spożywać pokarmy, które będą przeciwdziałać przyczynom powstawania łupieżu.

Co jeść, by się pozbyć łupieżu?

Jajka

en.wikipedia.org












Jajka zawierają dużo witaminy B, która stymuluje wzrost włosów i poprawia ogólny stan skóry głowy. Poza tym niedobór białka w diecie może powodować wypadanie włosów. Jajka można przygotowywać na wiele sposobów, można zrobić jajecznicę, omlet, jajko sadzone... ważne by nie eliminować jaj z diety.
I jeszcze jedno! Maseczka jajeczna bardzo dobrze wpływa na kondycję włosów, warto czasami zastosować ją bezpośrednio na skórę głowy.

Inne produkty spożywcze bogate w biotynę: orzeszki, migdały, łosoś, ser niskotłuszczowy, awokado.

Kiełki pszenicy

pixaby.com











Kiełki pszenicy są bogate w cynk. Cynk natomiast reguluje produkcję androgenów, hormonów odpowiedzialnych za wypadanie włosów i łupież
Kiełki najlepiej smakują na kanapce lub jako dodatek do sałatek.

Inne produkty spożywcze bogate w cynk: owoce morza, wątróbka, chuda wołowina.

Fasola

en.wikipedia.org











Fasola jest bogata w żelazo i białko, których niedobór powoduje łupież, wypadanie włosów i nadmierną ich łamliwość. Dodawaj fasolę do sałatek, zup. Pamiętaj też, że wchłanianie żelaza ułatwia witamina C, więc warto łączyć fasolę np. z papryką.

Inne produkty bogate w żelazo: soczewica, ryby, chude mięso wołowe.

Owies

pixabay.com












Owies zawiera krzem, który sprawia, że włosy stają się grube i gęste. Szampony i odżywki do włosów z łupieżem bardzo często zawierają krzem, bo dzięki niemu włosy odzyskują piękno i blask.

Aby dostarczyć organizmowi krzemu jedz dużo płatków owsianych w każdej postaci.

Co stosować na łupież zewnętrznie?

Oprócz diety warto jest zadbać o włosy z pomocą kosmetyków. Nie wiem jakich wy używacie, ja kiedyś stosowałam Nizoral, potem Head and Shoulders jednak zarówno jeden jak i drugi działały do czasu. Gdy moje włosy się przyzwyczaiły te szampony po prostu przestały działać. Dlatego zaczęłam szukać alternatywnych sposobów na łupież. Moja kuracja - dieta plus serum, które za chwilę zaprezentuję bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły i zlikwidowały łupież na długo! (jeśli nie na zawsze :) ).

Apteczka babci Agafii - Naturalne przeciwłupieżowe ziołowe serum do włosów



Serum zawiera:

Olej z łopianu większego, który oprócz tego, że zapobiega powstawaniu łupieżu, oczyszcza i tonizuje skórę, co sprawia, że jest ona bardziej świeża i mniej podatna na podrażniania.

Wyciąg z babki zwyczajnej i jałowca, usuwają przyczyny łupieżu.

Prawoślaz, pszenicę i dynię, które nawilżają oraz regulują wydzielanie sebum.

Cytryniec chiński - znacznie przyśpiesza proces gojenia się ranek powstałych wyniku drapania się wywołanego świądem skóry, często towarzyszącym łupieżowi.

TUTAJ przeczytacie więcej na temat tego serum.

Teraz już wiecie co zrobić, by się pozbyć łupieżu, a więc do dzieła! O efektach kuracji piszcie w komentarzach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 DS , Blogger