12:26

Masaż stóp - dlaczego warto robić go zimą?

Większość ludzi uważa, że ​​masaż stóp to nic wielkiego. Podczas masażu jest przyjemnie - owszem, ale rzadko go robimy, bo albo nam się nie chce, albo nie mamy czasu. Szkoda! Masaż stóp wbrew pozorom jest bardzo ważny. Na stopach bowiem mamy receptory, które pobudzane leczą choroby, pomagają usunąć dolegliwości bólowe, dają poczucie relaksu.

Masaż stópMasaż stóp pomaga w szczególności na ból głowy, problemy z zatokami, problemy żołądkowe. Dzięki regularnym masażom stóp możemy pomóc oczyścić wszelkie kanały zablokowanej energii poprzez przesunięcie przepływu krwi, składników odżywczych i impulsów nerwowych, aby ostatecznie poprawić ogólny stan zdrowia. Jeśli mamy problemy naczyniowe, problemy z układem limfatycznym, zaparcia - też warto nauczyć się masażu stóp. 

Masaż stóp - korzyści:


Oczyszcza organizm z toksyn
Zwiększa odporność
Poprawia krążenie
Pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu
Wspomaga leczenie niektórych chorób
Równoważy energię

Dlaczego warto robić masaż zimą?


O zaletach masażu stóp zimą można pisać książki. Masaż zimowy bowiem niesie w sobie jeszcze dodatkowe korzyści. Masaż rozgrzewa! To ważne zimą, bo od zmarzniętych stóp zwykle zaczyna się każda choroba. Po masażu stóp warto wysmarować stopy maścią rozgrzewającą, albo na przykład kolagenem do masażu ciała i złożyć grube skarpetki.


Kolagen do masażu


W skład tego kosmetyku wchodzą:

Kofeina - stymuluje przemianę materii i przyczynia się do usuwania złogów tłuszczu, a także ze względu na efekt drenażu tkanek działa wyszczuplająco i detoksykująco. Poprawia mikrokrążenie krwi w tkankach skóry, zwiększa jej sprężystość.

Olejek pomarańczowy nie tylko nadajekosmetykowi pieknego aromatu, ale wspomaga w działaniu.

Kolagen bardzo dobrze rozprowadza się na skórze i szybko wchłania.

Jak widać, więc taki kolagen przyda się nie tylko do masażu stóp, ale także do każdego innego masażu np. wyszczuplającego! 

Ważne rzeczy o masażu, które warto wiedzieć:

Masaż rób conajmniej godzinę po jedzeniu.

Po masażu warto pić dużo wody, aby wyeliminować gromadzenie się toksyn i kwasu mlekowego w mięśniach.

Jeśli masz problemy ze stopami, chorobę naczyń krwionośnych związaną ze skrzepami lub żylakami przed masażem skontaktuj się z lekarzem.

Jeśli masz niedosyt, a zainteresował cie temat masażu polecam książkę.


1 komentarz:

  1. A ja bardzo nie lubię masażu stóp
    Mam bardzo wrażliwe stopy na dotyk
    Mnie to zwyczajnie laskocze i wątpliwa wątpliwą to dla mnie przyjemnosc

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Diety i ich sekrety , Blogger