Maj to miesiąc kasztanów! Zbieracie? Jeśli nie, to polecam, bo jak się ostatnio dowiedziałam kasztany mają cudowne właściwości, które zamierzam wykorzystać :)
Do tej pory kasztany zbierałam jedynie dla przyjemności. Uwielbiam ozdabiać nimi dom. Bardzo ładnie wyglądają ułożone w koszyczku, czy miedzy owocami...
Moja mama co roku zbiera kasztany i układa dookoła komputera i telewizora wierząc, że kasztany zbierają promienie emitowane przez te elektroniczne urządzenia, promienie, które mają zły wpływ na nasz organizm. Czytałam trochę na ten temat i wiem, że trochę w tym racji.
Kasztany jednak zarówno liście, kwiaty jak i owoce są bardzo niedoceniane, a mają wiele cennych właściwości.
Kasztany zawierają flawonoidy, saponiny, sole mineralne, karotenoidy i witaminę K.
Czytaj także: Żylaki - zioła mogą pomóc
Mają działanie:
- uszczelniające naczynia włosowate
- zmniejszające kruchość naczyń krwionośnych
- wzmacniające odporność
Nalewka z kasztanów na cellulit i problemy z krążeniem
Kiedy dowiedziałam się, że kasztanowiec ma takie cudowne działanie od razu pomyślałam o cellulicie. Ciągle wraca, ciągle wkurza! Może kasztanowiec sobie z nim poradzi?
Znalazłam więc przepis, który zamierzam wypróbować - nalewka z kasztanowca. Robi się ją bardzo prosto, więc warto.
10 kasztanów należy rozgnieść i zalać 3 szklankami spirytusu. Odstawić w ciemne miejsce na 14 dni. Po tym czasie nalewkę przecedzamy i przelewamy do ciemnej butelki. Pijemy codziennie 10-15 kropli. To powinno pomóc i na naczynka i na obrzęki i na cellulit. Sprawdzę to! :)
Znalazłam też trzy fajne, inne przepisy na to jak wykorzystać te wszystkie dobroczynne właściwości kasztanów!
Napar z kasztanowca na miażdżycę naczyń krwionośnych:
100 g kory kasztanowca100 g ziela serdecznika
100 g ziela krwawnika
50 g ziela ruty
50 g ziela rdestu ptasiego
50 g kwiatów słonecznika
50 g liści melisy
50 g owoców kminku
Wszystkie zioła wymieszać i wsypać do słoika. 1 łyżeczkę parzyć pod przykryciem 25 minut. Pić 3 razy dziennie.
Kasztany na żylaki
2 stołowe łyżki liści kasztanów (świeżych lub suchych) zalewamy szklanką wody o temperaturze pokojowej. Odstawiamy na 8 godzin w ciemne miejsce. Pijemy po 3 łyżki stołowe 4-6 razy dziennie.
Ziołowa mieszanka na otyłość i cellulit
Mieszamy ze sobą po łyżce stołowej: liścia i kwiatu kasztanowca, ziele glistnika, siemię lniane, korzeń babki, korzeń żywokostu, ziele krwawnika, ziele tasznika. 3 łyżki mieszanki zalewamy 2 szklankami wody i zagotowujemy. Przecedzamy i pijemy 2 razy w ciągu dnia po pół szklanki.
Jak Wam się podobają takie sposoby na cellulit i problemy z krążeniem?
Czytaj także: Ziołowe okłady i napary na cellulit
Kurcze miałem się zabrać za robienie jakiejś naleweczki a ta jest doskonałym pomysłem, dzięki.
OdpowiedzUsuńUkładanie kasztanów wokół telewizora i komputera to bardzo ciekawy pomysł, jednak chyba zdecydujemy się na skorzystanie z przepisu na nalewkę z kasztanów. Pozbycie się naczynek, obrzęków i cellulitu brzmi wspaniale i na pewno przetestujemy działanie tej nalewki.
OdpowiedzUsuńNie wiedziałam że nalewka kasztanowa jest skuteczna na cellulit. A to mnie zaskoczyłaś i na pewno jak w tym roku będą kasztany to zrobię. No trochę musze poczekać, ale twój wpis mnie do tego przekonał. Póki co dalej powalczę z dietą by schudnąć a cellulit no trudno do tego czasu będę się smarować kosmetykami by jakoś załagodzić widoczność.
OdpowiedzUsuńO no proszę nie widziałam, że nalewka z kasztanów ma pozytywny wpływ na cellulit. Właśnie jestem na ścisłej diecie, ponieważ przyszła mi chęć stracenia trochę na wadzę i też chce zadbać o swoją formę. Dlatego taka wskazówka jak najbardziej mi się też przyda. Też mam cellulit w okolicy ud, dlatego teraz wiem jak się go pozbyć ;).
OdpowiedzUsuńZnakomity pomysł! Bez dwóch zdań! :D
OdpowiedzUsuń