Obserwatorzy

niedziela, 7 lipca 2013

Ulubiona dieta gwiazd

Kilka dni temu wspominałam o diecie Hollywood. Dieta Hollywoodzka to ulubiona dieta gwiazd. Marilyn Monroe czy Elizabeth Tylor nie kryły się z tym, że ją stosują. Dieta polega na ograniczeniu liczby kalorii do 1500 w ciągu dnia. Będąc na tej diecie  możesz spożywać tylko określone grupy pokarmów. Dieta Hollywood nie jest łatwą dietą, bo eliminuje z naszego codziennego jadłospisu jajka, mleko, białe pieczywo, cukier, sól produkty zawierające tłuszcz zwierzęcy, kawę i oczywiście alkohol. Jak więc widać, jeśli zamierzasz przystąpić do diety Hollywood, musisz być gotowa na wiele wyrzeczeń. Ale jak to w życiu często bywa, jest coś za coś… wiemy już czego nie wolno nam jeść, teraz sprawdźmy jakie produkty znajdują się w twoim menu. Wszystkie owoce, warzywa, pieczywo razowe i pieczywko chrupkie, świeże mięso, chude ryby, białe sery i jogurty naturalne oraz kiełki. Wbrew pozorom jest tego naprawdę dużo, więc masz w czym wybierać, jednak na pierwszy rzut oka już widać, że dieta najlepiej będzie się sprawdzała latem, gdy na targowych straganach kupimy świeże owoce i warzywa, których niestety nie kupimy latem, a ta zdrowa „zielenina” to podstawa!
W pierwszym tygodniu możesz jeść tylko owoce. Ananasy, jabłka, gruszki, maliny, brzoskwinie… wybierz te, które lubisz najbardziej, aby jedzenie sprawiało ci przyjemność. W drugim tygodniu możesz odetchnąć, bo do owoców będziesz mogła dołączyć warzywa, mięso, sery i pieczywo.
No i jak wam się podoba takie menu? Jesteście gotowe na wypróbowanie tej diety? Jeśli chcecie zacząć się odchudzać jak słynne gwiazdy musicie pamiętać jeszcze o kilku zasadach, które dotyczą nie tylko tej diety, ale także wszystkich pozostałych.

1. Nigdy nie najadaj się do końca!
2. Rób przerwy między posiłkami, lepiej jeść co godzinę małe porcje niż raz na kilka godzin nażreć się jak świnia (sorry za te słowa, chciałam podkreślić różnicę między jedzeniem, a wpieprzaniem na masę)
3. Każda dieta eliminuje z jadłospisu pewne składniki odżywcze, które niestety, ale nasz organizm potrzebuje, a więc jeśli już schudniesz parę kilo, przejdź na program stabilizacyjny, dzięki któremu będziesz chudła powoli, ale regularnie, aż do osiągnięcia wymarzonej wagi.

Dietę Hollywood można stosować nie dłużej niż 3- 4 tygodnie. Jeśli będziesz ściśle trzymać się wyznaczonego planu, powinnaś w tym czasie zrzucić około 6 kilo. Pamiętaj jednak, że aby utrzymać wagę, musisz zmienić nawyki żywieniowe! Inaczej efekt jo-jo gwarantowany!

Na koniec podam jeszcze przykładowy jadłospis na jeden dzień, na jego podstawie możecie ułożyć sobie menu na pozostałe dni tygodnia, aby nie było monotonnie.

Śniadanie: grapefruit albo pomarańcza, garść dowolnych owoców
Obiad: Stek, albo ulubiona ryba, pomidor i kilka liści sałaty
Kolacja: Jajko na twardo, 2 kromki pieczywa chrupkiego, grapefruit albo pomarańcza

Pamiętajcie tylko, że w pierwszym tygodniu jemy same owoce, a więc to menu dotyczy tylko drugiego i trzeciego tygodnia!
Na koniec jeszcze tylko dodam, że ja dzięki tej diecie schudłam 7 kilo w ciągu miesiąca, ale nie będę ukrywać, że oprócz tego poświęcenia dla niejedzenia, poświęciłam się i ćwiczyłam, co znacznie przyspieszyło proces pozbywania się mięśni poprzecznych pontoniastych ;)

POWODZENIA!Zapisz się do newslettera!
Share this article!

1 komentarz:

  1. Moja siostra trochę nieświadomie wypróbowała tę dietę. Tzn, była na wakacjach we Włoszech i tam przez tydzień jadła tylko owoce i piła tylko wodę. Żadnych wakacyjnych wybryków: piwa, czy lodów. I... przytyła 3kg. I to nie po diecie, dlatego że wróciła do złych nawyków, tylko w ciągu tego jednego tygodnia. A znam ją na tyle, że wiem, że nie podjadała nieświadomie lub "zapomniała" o tym wspomnieć ~Martyna

    OdpowiedzUsuń

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML