Kolagen naturalny Colway
Postaw mi kawę na buycoffee.to

12:22

Dieta w łuszczycy, produkty zakazane i polecanie

Zdjęcie autorstwa Ella Olsson z Pexels


Czy wiesz, że zdrowie twojej skóry w znacznym stopniu zależy od tego co jesz? Jeśli chodzi o łuszczycę, to nie bez znaczenia jest też zdrowie wątroby. Im większe problemy z wątrobą, tym gorzej z naszą skórą. 

Jak to działa? Działanie jest bardzo proste - tak normalnie po zjedzeniu posiłku pokarm opuszcza przewód pokarmowy i substancje szkodliwe opuszczają nasz organizm. Przy kłopotach z wątrobą toksyny zalewają nasz organizm. Zbyt duże nagromadzenie toksyn powoduje, że nasza wątroba przestaje nadążać. Organizm się buntuje i zaczyna poprzez skórę wydalać toksyny. Dlatego tak ważne jest oczyszczanie wątroby i w ogóle całego organizmu, tak by nie gromadzić w sobie toksyn, które rujnują nasze zdrowie.

Kolejną rzeczą na jaką należy zwracać uwagę, to produkty, które spożywamy. Dlatego postanowiłam napisać dzisiejszy artykuł. Temat łuszczycy nie jest mi obcy, bo w moim otoczeniu jest bardzo wiele osób, które cierpi na tę chorobę. Co więcej, ja sama wiem, że jestem o krok od zachorowania... muszę bardzo sie pilnować, bo moje hashimoto i łuszczyca mogą zacząć się lubić :(

Dieta w łuszczycy odgrywa bardzo ważną rolę. Od tego co jemy zależy nie tylko nasze zdrowie, ale także nasz wygląd. Jeśli spożywamy duże ilości cukru, mleka - istnieje duże prawdopodobieństwo, że wystąpi u nas trądzik. Jeśli w naszej diecie zabraknie kolagenu - będziemy się szybciej starzeć i już w młodym wieku pojawią nam się pierwsze zmarszczki. Jeśli jemy dużo fast foodów - nie zdziwmy się jak pojawi się u nas cellulit... mogłabym tak jeszcze długo wymieniać. Ważne jest to by rozumieć tą zależność:


prawidłowa dieta=zdrowie


Niestety nasza świadomość tego jest bardzo mała. Przytoczę taki przykład:

Byłam ostatnio u dermatologa, by skonsultować zmianę na skórze. Niestety trafiłam na przypadkowa panią doktor, bo mojego lekarza akurat nie było, a ja potrzebowałam szybkiej porady. Rozmawiam tak sobie z panią doktor, opisuję co mi tam dolega i mówię, ze nie wiem skąd akurat u mnie takie zmiany skórne skoro nie jem już tego, tego i tego i tak wymieniam.. nagle lekarka mi przerywa, patrzy na mnie i pyta: a dlaczego pani sobie aż tylu rzeczy odmawia, przecież to zupełnie nie ma wpływu? Zamurowało mnie! Skoro lekarz uważa, że dieta nie ma nic wspólnego z naszym zdrowiem to do kogo iść po poradę!? Pocieszam się, że jednak źle trafiłam po prostu. 

Pacjencie lecz się sam! 


Dieta w łuszczycy - produkty zakazane


Nie wiem, wierzycie mi czy nie - dieta w łuszczycy jest naprawdę kluczowa Przedstawiam wam dzisiaj listę produktów zakazanych w łuszczycy. Jeśli będziecie się ich wystrzegać gwarantuje poprawę wyglądu skóry i złagodzenie objawów łuszczycy.


Produkty zakazane w łuszczycy

Tłuste mięsa -wieprzowina, wołowina, baranina.

Owoce morza – krewetki, małże i inne skorupiaki.

Wędliny – szynki i polędwice wieprzowe, kiełbasy, parówki, salami, hamburgery, wszystkie wędliny drobiowe oraz pasztety robione przemysłowo, wyroby garmażeryjne np. salcesony, pasztetowa, pierogi, kotlety. Dlaczego? Bo zawierają mnóstwo konserwantów - głównie dlatego.


ZIOŁA I NATURALNE SPOSOBY WALKI Z ŁUSZCZYCĄ 


Nabiał - tłuste sery twarogowe, żółte, pleśniowe.

Tłuszcze - margaryny miękkie i twarde – zabronione wszystko, a masło – osobom z nadwagą, otyłością, hipercholesterolemią, nadciśnieniem.

Warzywa - pomidory i przetwory je zawierające (koncentraty, przeciery, soki), ziemniaki, bakłażany papryka (wszystkie rodzaje), pieprz kolorowy i wszystkie ostre przyprawy, a także tytoń.

Śmieciowe jedzenie - chipsy, cukierki, czekolada, ciasta, frytki, pizza, piwo i reszta alkoholi, pikle, ostre jedzenie, produkty wędzone i inne mocno solone.


Napoje:

• Napoje gazowane – wszystkie oprócz wody zwykle zawierają duże ilości cukru, a poza tym konserwanty, substancje koloryzujące, zapachowe i smakowe. Trzeba tu wyraźnie podkreślić, że są one dla osób chorych na łuszczycę przeciwwskazane. Nadużywanie słodzonych napojów gazowanych jest dla wątroby bardzo podobne w skutkach do nadużywania alkoholu.

• Alkohol i napoje alkoholowe – w przypadku chorych na łuszczycę i egzemy powinny być wyeliminowane, szczególnie piwo, bo bardzo obciąża wątrobę.


Źródło


Pewnie po przeczytaniu tej listy załamałeś się? Co tu jeść jak niczego nie można? To nie tak. Ta lista produktów ma być dla ciebie wskazówką. Nie oznacza to, że zaraz masz nie jeść tych wszystkich produktów z listy. Ta lista jest po to, żebyś był świadomy tego co może ci szkodzić. Przetestuj to sobie. Obserwuj się! Sprawdź, czy po zjedzeniu pomidora nie jest gorzej. 

Wszystkie produkty z listy śmieciowego jedzenia, alkohol czy tytoń nie są polecane nikomu. jednak wielu osobom, nawet chorym nie przeszkadza to, by sobie czasem chrupnąć chipsa ;)


Dieta w łuszczycy - produkty zalecane


Chude i białe mięso – indyk, kurczak, cielęcina

Ryby  – miętus, pstrąg, szczupak, sandacz, łosoś, dorsz, sola, tuńczyk, mintaj, makrela

Nabiał - chudy biały twaróg, jogurt naturalny 0% tłuszczu, odtłuszczone mleko 0,5 % (dla osób chorych na egzemę lepsze jest mleko sojowe, migdałowe lub mleko kobyle), jajka (ale bez przesady, najlepiej nie jeść ich codziennie, tylko np. co drugi dzień).

Oleje roślinne - wyłącznie tłoczone na zimno (lniany, oliwa z oliwek, rzepakowy)

Owoce - jabłka, nektarynki, morele, pomarańcze, grejpfruty, cytryny i limonki, kiwi, gruszki, ananasy świeże, winogrona, czereśnie, dojrzałe brzoskwinie oraz arbuzy. W limitowanych ilościach: awokado, żurawiny, porzeczki.

Warzywa – marchew, seler, seler naciowy, czosnek, cebula, brokuły, brukselka, kapusta (biała, włoska, czerwona, pekińska), ogórki, sałaty, bataty -słodkie ziemniaki, fasolka szparagowa, szpinak, jarmuż. W limitowanych ilościach: suche strączkowe, zielony groszek, grzyby, orzechy.


Węglowodany złożone:

Wszystkie naturalne płatki – owsiane, żytnie, z pszennych tylko orkiszowe, minimalna ilość kukurydzianych, pieczywo pełnoziarniste, poza tym otręby jako błonnik są bardzo pożądane, bowiem pomagają w codziennym oczyszczaniu organizmu; wszystkie rodzaje musli, jeżeli zostały zrobione w domu.

Kasze – przede wszystkim jaglana (zwiększa zasadowość organizmu i nie zawiera glutenu, podobnie jak brązowy ryż), kasza gryczana niepalona, kasza gryczana palona.

Makarony - pełnoziarniste i te z dodatkiem warzyw.

Ryż – brązowy lub dziki, ewentualnie można mieszać dziki z białym ryżem basmati (mieszanka jest lepsza niż sam biały).


Czytaj także: Soki oczyszczające organizm z toksyn


Napoje:

Woda, przede wszystkim niegazowana w ilości minimum 10 szklanek dziennie

Soki owocowe i warzywne – wyciskane w domu w sokowirówkach i wyciskarkach

Kawa – do 3 szklanek dziennie (maksymalnie 600 ml), najlepiej bezkofeinowa, bez cukru i mleka

Herbata – najlepiej żeby to były herbaty ziołowe lub owocowe, bardzo korzystnie działa rumiankowa i zielona, ta ostatnia ze względu na działanie antyoksydacyjne

Mleko – za względu na kazeinę, białko które jest ciężkostrawne i nie wskazane dla chorych na łuszczycę.


10 niestandardowych rad na łuszczycę skóry twarzy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 DS , Blogger