Kolagen naturalny Colway

16:35

Produkty spożywcze, które przyczyniają się do stanu zapalnego

"Zdrowie jest jak pieniądze: nie znamy prawdziwej jego wartości dopóki go nie stracimy" - Josh Billings

Zgadasz się z tym stwierdzeniem?

Jeśli nigdy nie miałaś problemów zdrowotnych być może wydaje ci się, że jesteś nieśmiertelna. Jeśli nigdy nie musiałaś walczyć o zdrowie swoje lub twoich bliskich, być może śmieszą cię słowa Billingsa. Ja ostatnio kilka razy przekonałam się o tym jak ważne jest to co jemy. Dla naszego organizmu nie jest bez znaczenia to co kładziemy na talerz. Są takie pokarmy, które przyczyniają się do stanów zapalnych w naszym organizmie. Są takie produkty, które usunięte z diety sprawią, że np. zaczniemy chudnąć, albo przestaniemy chorować. Jakiś czas temu pisałam wam o mojej córce, która od urodzenia miała problem z wysiękowym zapaleniem ucha. Odkąd skończyła kilka miesięcy była pod stałą opieką laryngologa. Pół życia na lekach, wziewkach, inhalacjach... nadszedł moment, że i to nie wystarczyło i konieczna była operacja. Po operacji przez chwilę był spokój i znowu się zaczęło. I wtedy powiedziałam sobie DOŚĆ! Zaczęłam szukać alternatywnych sposobów leczenia. Przeczytałam gdzieś, że usunięcie z diety produktów mlecznych może pomóc. Długo się nie zastanawiałam. Przeszłyśmy na dietę bezmleczną. Od tamtej pory minęło ponad dwa lata. Dziecko przestało chorować! Skończyły się bóle brzucha, katar, chrypki... w marcu całą rodziną chorowaliśmy na koronawirusa, a nasza córka... NIE! A muszę zaznaczyć, że przytulasy, buziaczki i spanie między mamą i tatą to nasza codzienność. Ta historia, pokazała mi jak ważna w naszym życiu jest dieta. 
Dziś powiem wam jakie produkty z diety wyeliminować, by się pozbyć nawracających stanów zapalnych.

Zdjęcie autorstwa Tim Samuel z Pexels


Produkty spożywcze, które przyczyniają się do stanu zapalnego


- gotowe płatki śniadaniowe
- większość batoników
- słodka kawa
- gotowe dania (takie do podgrzania lub do piekarnika)
- batony energetyczne
- gotowe słodycze i ciasta
- śmieciowe jedzenie (chipsy, fast-food itd.)
- napoje bezalkoholowe i alkoholowe
- cola i słodkie soki

Główną przyczyną większości chorób jest chroniczne zapalenie, czyli przewlekła odpowiedź układu odpornościowego spowodowana złą dietą. To tylko żarcie - pomyślisz. Tylko raz sobie zjem te chipsy, oj tam jedna szklanka coli nikomu nie zaszkodziła... takie myślenie to błąd!
Jeśli bowiem przestaniesz kontrolować swoją dietę, zaczniesz zaśmiecać swój organizm toksynami, co z kolei doprowadzi do chronicznego zapalania. I co dalej? Kolejnym korkiem będzie powolne uszkadzanie ważnych układów: endokrynologicznego, immunologicznego, trawiennego, krwionośnego, oddechowego... Naprawdę tego chcesz? Naprawdę wolisz jeść te wszystkie sztuczne pokarmy, zamiast zrobić coś pysznego własnymi rękami?

Nie masz pomysłu na obiad?

Masz ochotę na coś słodkiego?

A może zaraz będziesz miała gości i musisz przygotować coś na szybko?

Zapraszam na mój instagram, znajdziesz tam mnóstwo inspiracji na pyszne, zdrowe i szybkie dania!

👇CZYTAJ TAKŻE: 

2 komentarze:

  1. Pewnie, że lepiej jeść zdrowo niż mieć wielką d*pę i być pośmiewiskiem :)
    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdrowie jest jedno i oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 DS , Blogger