Obserwatorzy

czwartek, 18 września 2014

"Żadnych wymówek!" Wywiad z Wojtkiem autorem blogów: Zrzuć Brzuch i Dbam o Figurę

Witam wszystkich!

Dziś zgodnie z zapowiedzą przedstawiam wywiad z Wojtkiem, który opowie wam o swojej pasji jaką jest sport. Wojtek jest autorem dwóch blogów, które pewnie część z was już zna -  Zrzuć Brzuch i Dbam o figurę.
Mam nadzieję, że ten wywiad będzie dla was motywacją do tego by zacząć dbać o własne ciało, a może nawet założyć własnego bloga! ;)

No to zaczynamy!

Cześć, mam na imię Wojtek :) Sportem interesowałem się właściwie od zawsze zaczynając od piłki nożnej, siatkówki kończąc na sportach siłowych jednak początkowo zajmowałem się tym bardziej rekreacyjnie. Mój staż na siłowni wynosi jakieś 8 lat jednak pierwsze sześć możemy śmiało spisać na straty :) Ćwiczyłem tak jak wiele osób, bez stałej diety, suplementacji i świadomości treningowej. Po lekkiej kontuzji w 2010 roku jakoś moje drogi z siłownią się rozeszły na dobry rok. Dodatkowo przeprowadzka i straszne "nowe nawyki żywieniowe" spowodowały nadwagę z czym z dnia na dzień coraz gorzej się czułem. W grudniu 2012 roku postanowiłem to zmienić i zabrać się ostro za siebie tak też powstał mój blog :) http://zrzucbrzuch.blogspot.com/ którego od stycznia 2013 prowadzę wspólnie z moją dziewczyną :) 

SD: Skąd wzięła się nazwa i pomysł na bloga?

Blog powstał głównie w celach motywacyjnych :) Na początku w ogóle nie myślałem, że ktoś będzie na niego zaglądał i w życiu bym nie pomyślał, że kiedyś osiągnie prawie milion wyświetleń :) Z założenia chciałem robić zdjęcia postępów i tym samym motywować w pierwszej kolejności siebie :) Jako, że jestem osobą słowną uznałem, że głupio mi będzie przed czytelnikami zaprzepaścić efekty treningów i diety i ten blog pozwoli na stałą motywację :) Tak też się stało. Dzięki niemu rozwinąłem swoją wiedzę na tematy treningów, diety i odżywiania :)  Nazwa powstała dość szybko, chciałem by była po prostu chwytliwa i opisywała bloga. Zrzuć brzuch pasowało idealnie gdyż taki był właśnie cel :) 

SD: Co skłoniło cię do uprawiania sportu?

Tak jak już mówiłem wcześniej do uprawiania sportu zmusiła mnie nadwaga oraz to, że już miałem jakieś lekkie pojęcie w tym temacie. A jak wiemy dieta + trening daje super efekty :) 

SD: Jakie jest twoje motto? :)

"Żyj ostro umieraj młodo" :) :) :), a tak na poważnie "Żadnych wymówek" 


SD: Ile minut dziennie powinno się ćwiczyć, by schudnąć?

Wszystko zależy jak szybko chcemy schudnąć i jak dużo. W połączeniu z dietą wystarczy 25 min dziennie w początkowych etapach odchudzania. Oczywiście wszystko zależy od poszczególnego organizmu, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

SD: Jaka jest twoja dieta i jaką dietę możesz polecić innym?

Nie mam jakiejś ścisłej diety w stylu Kopenhaskiej itp, po prostu staram się świadomie odżywiać, czytać etykiety, unikać produktów wysoko - przetworzonych, spożywać dużo białka, warzyw.

SD: Z czego musimy na pewno zrezygnować jeśli się odchudzamy (nie chodzi tutaj tylko o jedzenie, ale także o nawyki, np. jedzenie przed telewizorem albo w kinie..)?

Zdecydowanie polecam odstawić słodzone napoje, cukier zastąpić - ksylitolem, unikać soli oraz mocno ograniczyć alkohol. Z nawyków które mogę odradzić, a bardzo w dawnym okresie wpływały na moje tycie to zdecydowanie jedzenie po alkoholu. Nie ma to jak wypić cztery piwka, zjeść chipsy i ze cztery kanapki prawda ? :) To niestety powoduje nadwagę. Jeśli już pijesz alkohol to idź na imprezę najedzony i nie jedz po spożyciu :) Pamiętaj również o nawodnieniu podczas imprezy, woda, woda i jeszcze raz woda. Jeśli chodzi o jedzenie np. w kinie to można bardzo łatwo zjeść dobrą przekąskę. Zamiast coli bierzemy wodę zamiast popcornu orzechy bez soli :) 

SD: Czym twoja strona różni się od innych i dlaczego warto tam zaglądać?

Wydaje mi się, że głównym jej atutem jest przedstawienie pewnych spraw bardziej praktycznie i po męsku :) Na blogu http://zrzucbrzuch.blogspot.com/ już właściwie nie publikuję gdyż w wyniku współpracy przenieśliśmy się na bloga http://blog.dbamofigure.pl/. Nie zamykam Zrzuć Brzuch może kiedyś do niego wrócimy kto wie :) Wiele osób ma to nam za złe, ale my uważamy, że jest to kolejny krok do przodu. To, że nie publikujemy na http://zrzucbrzuch.blogspot.com/ nie oznacza, że nie warto tam zaglądać. Znajduje się tam naprawdę pokaźna baza archiwalnych postów które mogą naprawdę pomoc w początkowej fazie odchudzania.

Oto kilka z nich :Polecam tym którzy nie znają starego bloga na poszperanie w archiwum oraz zapraszam na  http://blog.dbamofigure.pl/ wkrótce rozruszamy i ten blog :) 

SD: Czy jest coś co na koniec chciałbyś powiedzieć czytelnikom? 

Dzięki za wsparcie podczas prowadzenia pierwszego bloga, naprawdę nie spodziewałem się tak sympatycznego odzewu kiedy tworzyłem bloga. Trwajcie dalej w swoich postanowieniach, chudnijcie, ćwiczcie, zdrowo jedzcie bo robicie to tylko i wyłącznie dla siebie, a to na pewno zaowocuje w przyszłości :) 

Pozdrawiam 

Dzięki Wojtek za rozmowę i motywację! :)Zapisz się do newslettera!
Share this article!

2 komentarze:

  1. Gdy tylko się chce można osiągnąć wszystko :) dobra motywacja, cierpliwość i wytrwałość to podstawa, żeby zmienić swoje nawyki. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo za wywiad :) Cała przyjemność po mojej stronie :) Wszystkich czytelników jeszcze raz zapraszam na starego bloga jak i nowego :) DBAM O FIGURĘ

    OdpowiedzUsuń

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML