Obserwatorzy

wtorek, 27 sierpnia 2013

Dlaczego warto jeść gorzką czekoladę

Dziś podam wam 10 powodów dla których warto jeść gorzką czekoladę:

1. Gorzka czekolada spożywana w małych ilościach jest dobra dla serca, poprawia nastrój, a nawet wydłuża życie. Czekolada, która zawiera przynajmniej 70% kakao jest bogata w przeciwutleniacze. W odróżnieniu od czekolady mlecznej nie zawiera tyle tłuszczu i cukru.

fitness.sport.pl

2. Gorzka czekolada spożywana w niewielkich ilościach nie tuczy!

jajco.pl 

3. Gorzka czekolada zapobiega chorobom serca. Brytyjscy badacze przeprowadzili eksperyment, z którego jasno wynikało, że osoby spożywające codziennie kilka kostek czekolady mieli o 37% niższe ryzyko jakiejkolwiek choroby serca.

www.grupakrwi.net 

4. Z kolei badania szwedzkich naukowców wykazały, że u kobiet, które regularnie spożywały gorzką czekoladę, ryzyko udaru mózgu zmniejszyło się o jakieś 20%. A to wszystko dzięki flawonoidom!

www.cholesterol.net.pl 

5. Gorzka czekolada obniża cholesterol! Masło kakaowe znajdujące się w czekoladzie zawiera kwas oleinowy, który należy do jednonasyconych kwasów tłuszczowych, a te z kolei podnoszą poziom "dobrego cholesterolu" we krwi.

www.kardiolodzy.info

6. Istnieją również dowody na to, że gorzka czekolada obniża ciśnienie krwi. Takie badania przeprowadzili australijscy i niemieccy naukowcy.

vitamedium.pl 

7. Flawonoidy znajdujące się w gorzkiejczekoladzie wpływają także na przepływ krwi do mózgu, a to z kolei poprawia przepływ krwi do siatkówki oka. Jaki z tego wzniosek? Gorzka czekolada wpływa pozytywnie na wzrok!

abcpracownika.pl 

8. Gorzka czekolada wpływa pozytywnie na nastrój, a jej zjedzenie naprawdę poprawia humor! 

orionblues.pinger.pl

9. Flawonoidy znajdujące się w czekoladzie mają właściwości antyrakowe, a więc jedz gorzką czekoladę, by przeciwdziałać rakowi!

wyborcza.pl

10. Jeśli wierzyć niemieckim naukowcom, to dzięki gorzkiej czekoladzie będziesz żyć dłużej! Naukowcy obserwowali dwie grupy osób. Jedna z nich regularnie spożywała gorzką czekoladę, druga jej unikała. Badania dowodzą, że w pierwszej z tych grup ludzie żyli o ro dłużej niż w tej drugiej.


kobieta40.pl 

Na koniec jeszcze fajny test, który znalazłam na ofeminin, rozwiąż go i sprawdź jaka dieta jest dla Ciebie najlepsza!
Zapisz się do newslettera!
Share this article!

7 komentarzy:

 1. 11. Gorzka czekolada jest... gorzka i niestety 10 powyższych punktów robi się mało atrakcyjne :( Jednak wiem, ze jest wiele zwolenniczek gorzkiej czekolady :) Na zdrowie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Na początku miesiąca oddawałam krew. Dostałam 8 tabliczek czekolady, z czego 2 były gorzkie. 4 tabliczki wciągnęłam w ciągu kilku dni, dwie dałam chłopakowi, a te dwie gorzkie jak stały tak stoją. ~Martyna

   Usuń
 2. Spróbuj czekolady z Biedronki - nazywa się LUXIMA DARK, ja ją wsuwam i naprawdę jest pyszna! Wcale nie jest taka gorzka na jaką wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przykro mi, ale czekolady gorzkiej to ja nie dam rady zjeść, nie cierpię! :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziewczyny nie bójcie się tej gorzkiej czekolady, naprawdę! Spróbujcie tą LUXIMĘ, ona kosztuje może ze dwa czy trzy złote, żadny to wydatek, a jest pyszna! Ola jeśli się boisz, że nie dasz rady to spróbuj tą z pomarańczą. Dobra jest jeszcze Lindt, z Lidla, ale to już wyższa półka cenowa. Ja nie lubię gorzkich czekolad, ale te dwie jestem w stanie zjeść i to z przyjemnością! :)

   Usuń
 4. I dobrze, bo ją uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze jest poczytać o dobrych właściwościach czekolady, można nie mieć wyrzutów kiedy ją jemy, ale wiadomo wszystko powinno być z umiarem.

  OdpowiedzUsuń

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML