09:31

5 sposobów jak oprzeć się pokusom na diecie

Kiedy jestem na diecie wszystko pachnie i na wszystko mam ochotę. Też tak masz? To jest straszne! Człowiek chciałby sobie w spokoju zrzucić kilka kilogramów, a tu po głowie chodzi burgerek, albo lodzik, albo czekoladka… nawet kebaba jesteś w stanie wywąchać z 5 kilometrów. A nie daj boże żeby sąsiadka z piątego robiła placki ziemniaczane, albo fryty. Kurde! Jak sobie poradzić z tymi wszystkimi pokusami? Jak nie jeść tego czego w danej chwili musisz sobie odmówić, bo masz cel – SCHUDNĄĆ!

Okazuje się, że jest na to kilka sposobów. Czy skutecznych? Moim zdaniem tak, ale nie każdy sposób jest dla ciebie. To co działa na mnie, na ciebie wcale nie musi i odwrotnie. Znajdź swój sposób, a ja tylko ci podpowiem co możesz w temacie podjadania zrobić.

5 sposobów jak oprzeć się pokusom na diecie

Photo by VisionPic .net from PexelsZagraj w grę na smartfonie


Czy wiesz, że pragnienia zwykle trwają 10 minut? Spróbuj odwrócić uwagę od jedzenia i zajmij myśli czymś innym. W 2015 roku w  Addictive Behaviors  przeprowadzono badania , które dowiodły, że granie w grę Tetris zmniejsza apetyt  na alkohol, nikotynę, kofeinę i inne jedzenie. Tak wiem, Tetris nie jest może ostatnio na topie, ale założę się, że znasz inną grę na smartfona, która może pomóc przezwyciężyć ci wilczy apetyt. Spróbuj tej metody! Sprawdź czy działa!

Iść na spacer lub przebiegnij się

Ćwiczenia fizyczne zmniejszają chęć na czekoladę. I to mogę potwierdzić. Sama może nie jestem najlepszym przykładem, bo akurat czekolady potrafię sobie odmówić, ale biegam, a po bieganiu głód mija. Biegam ostatnio nie sama, a  z koleżanką, która twierdzi, że przed bieganiem ma ochotę na słodycze, po bieganiu już tylko woda i to zimna i ochota na zjedzenie słodyczy mija!


👉20 spalaczy tłuszczu, które musisz jeść, jeśli chcesz schudnąć!


Wyobraź sobie, że jesz

Czytałam kiedyś w jednym artykule o potędze podświadomości.  Teoria mówi, że  wyobrażając sobie , że jesz , czujesz, że już zjadłeś i masz wrażenie, że głód jest mniejszy niż w rzeczywistości. Nie wiem czy to działa, ale chyba warto spróbować.


SPALACZ TŁUSZCZU - SPRAWDŹ CENĘZrelaksuj się

To nie jest żadną tajemnicą, że człowiek zestresowany je więcej niż zrelaksowany. Podczas stresu uwalnia się kortyzol – hormon stresu. Zatrzymaj się go! Nie pozwól mu, by „namawiał cię” do zajadania stresu.  Jeśli więc czujesz, że jesteś zdenerwowana, postaraj się uspokoić, zrelaksować. Może warto spróbować metydacji…


👉Stres a cellulit – sposoby radzenia sobie ze stresem i cellulitem


Umyj zęby

To może zabrzmieć śmieszne, ale mycie zębów pomaga czasami okiełznać pokusę zjedzenia czegoś. Wszystko ponoć leży w naszej podświadomości. Jeśli umyjemy żeby, mamy świeży miętowy oddech, rzadziej będziemy sięgać po jedzenie, bo nasz mózg będzie mówił – masz teraz czyste zęby –nie zepsuj tego!
1 komentarz:

Copyright © 2016 Diety i ich sekrety , Blogger