Obserwatorzy

piątek, 14 października 2016

Czy picie wody odchudza?

Dziś poruszymy bardzo ważny temat, który przewija się w waszych pytaniach, mailach, komentarzach: "Czy picie wody odchudza?"

Wszędzie gdzie tylko się mówi o diecie, odchudzaniu, walce z cellulitem mocny nacisk kładzie się na picie wody, jak myślicie dlaczego? Na pewno dlatego, że woda wypłukuje z organizmu toksyny - to raz, dwa - woda nawadnia organizm, woda poskramia apetyt, woda nie posiada kalorii.
Tkanka tłuszczowa powiększa się, nawet jeśli jesz jak myszka, ale jeśli będziemy pić odpowiednie ilości wody, to mamy szansę przyspieszyć metabolizm i zrzucić zbędne kilogramy.

Do czego potrzebna nam woda?Do życia! - krzyczycie zapewne w myślach. Jeśli się odchudzacie, to bez wody nie uda wam się schudnąć, jeśli ćwiczycie tak samo - musicie pić odpowiednie ilości wody.

Warto też postawić na dobrą wodę. Woda zawiera bowiem pierwiastki, które pomogą nam schudnąć.

JOD - nie od dziś wiadomo, że narządem odgrywającym bardzo ważną rolę w procesach metabolicznych jest tarczyca. Rolą tarczycy jest wytwarzanie hormonów pobudzających przemianę materii w tym spalanie węglowodanów i tłuszczów. Aby te hormony wytworzyć tarczyca musi dostać odpowiednia ilość jodu. I tutaj już macie odpowiedź na kolejne wasze pytanie : dlaczego nie mogę schudnąć. Pisałam już o tym kilka razy - zbadajcie swoje hormony! Być może tarczyca nie działa prawidłowo, albo brakuje wam po prostu jodu. Ale wracając do jodu, jod jest wchłaniany z przewodu pokarmowego i wychwytywany z krwi przez tarczycę. tarczyca wytwarza z jodu dwa najważniejsze hormony - trijodotyroninę i tyroksynę. I teraz - aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować powinno się w nim znajdować 10 - 30  miligramów jodu. Aby utrzymać ten stan musielibyśmy codziennie dawać organizmowi 150 mikrogramów jodu. Możliwe?

Normalnie jeśli dostarczamy organizmowi jod wraz z pożywieniem, nie mamy problemów ani z tarczycą, ani z wagą. Hormony są utrzymane na właściwym poziomie i nasza przemiana materii działa doskonale. A to rzecz jasna przyspiesza odchudzanie.
Odwodnienie i niedostarczanie takiej dawki jodu jaką nasz organizm potrzebuje spowalnia metabolizm i powoduje tycie.

Czy można zatem powiedzieć, że picie wody odchudza?Z pewnością tak! Jeśli wybieramy wodę z dużą dawką jodu. Także jeśli kupujecie wodę mineralną, sprawdźcie czy jest w niej odpowiednia ilość jodu. Powinno być 150 mikrogramów. 
Warto też zastanowić się gdzie jeszcze w pożywieniu znajduje się jod? Na pewno jest w soli jodowanej. Ale czy powinniśmy spożywać sól w większych ilościach? No nie polecam jeśli walczymy z nadwagą cellulitem..

Jod znajdziemy także w rybach, serach, przetworach mlecznych.


Najbogatsze źródła (zawartość jodu w µg w 100 g produktu):

dorsz świeży – 110
mintaj – 103
halibut – 52
ser gouda – 35
łosoś wędzony – 30
sardynka w oleju – 25
pieczywo chrupkie – 14
kefir – 7,5
maślanka – 5,9
ryż brązowy – 4,5
chleb żytni razowy – 2,7

Źródło:http://www.poradnikzdrowie.pl


Podsumowując:

Pijmy wodę, jedzmy produkty bogate w jod jeśli zależy nam na efektywnym odchudzaniu, utracie cellulitu, przyspieszeniu metabolizmu.

Picie wody odchudza!
Przyjmowanie codziennie odpowiedniej ilości jodu też! :)

Źródło artykułu: Zdrowa Żywność - Zdrowy Styl Życia, 2010, nr 3, s. 38

PS. Nie znudził się wam mój szablon? Myślę o zmienia na jakiś bardziej "nowoczesny".. ;)
Co myślicie?Zapisz się do newslettera!
Share this article!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML