Obserwatorzy

wtorek, 5 stycznia 2016

Co najlepiej jeść rano jeśli chcemy schudnąć

Ostatnio było o tym czego nie jeść wieczorami jeśli chcemy schudnąć, dziś tak jak obiecałam napisze wam co możecie jeść rano, jeśli chcecie trochę zredukować wagę.
Pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, żeby w ogóle jeść śniadanie. Wielu z nas z niego rezygnuje, bo myśli, że w ten sposób pozbędzie się kilogramów - to jednak MIT! Śniadanie jest konieczne. To najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Możecie sobie rezygnować z kolacji, ale śniadania nie omijajcie.
Nie wiem czy wiecie ale mądre śniadanie nie tylko sprawi nam przyjemność, uczucie sytości na długo, ale także może przyspieszyć nasz metabolizm! Aby tak się stało jedzmy śniadanie w ciągu 30 minut po przebudzeniu. To najlepszy czas na pierwszy posiłek. A co jeść? No właśnie...

Co najlepiej jeść rano jeśli chcemy schudnąć?Muesli, niesłodzone płatki śniadaniowe, owsianka
Pieczywo razowe
Jogurty naturalne
Kefir
Sery, mleko
Soki ze świeżych owoców
Nasiona, orzechy - podnoszą energetyczność posiłku
Unikajmy natomiast drożdżówek, pączków, ptysi, słodkich ciastek, a także tłustych wędlin (chyba, że pieczemy swoje), białego pieczywa.
W kolejnych postach postaram się przedstawić wam przykładowy dietetyczny jadłospis na cały tydzień, czyli jak powinno wyglądać śniadanie, obiad i kolacja :)

A co wy jecie na śniadanie? :)Zapisz się do newslettera!
Share this article!

3 komentarze:

  1. Na śniadanie dobre są jajka pod różną postacią z warzywami, np. jajecznica z pieczarkami i papryką. Nie zawsze wszystkim pasuje takie połączenie, ale dużo siły na cały dzień i wszystkie potrzebne składniki by rozpocząć porządnie dzień :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cenne wskazówki. We wszystkim jednak trzeba zachować umiar. U mnie szczególnie jesienią i zimą pojawia się dużo więcej owoców i warzyw dzięki czemu trzymam się jakoś ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawa propozycja. Zgadzam się z poprzednim komentarzem. We wszystkim trzeba zachować umiar.

    OdpowiedzUsuń

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML