Kolagen naturalny Colway
Postaw mi kawę na buycoffee.to

10:59

Jak się pozbyć rozstępów? Moje najlepsze sposoby!

Fot. Wikipedia
Dzisiaj będzie o tym jak się pozbyć rozstępów. Rozstępy to kolejny problem kobiet odchudzających się. Na początek napiszę trochę informacji o tym czym są rozstępy i w jaki sposób powstają. Okazuje się, że rozstępy w dalszym ciągu są dla nas zagadką, wiele osób nie wie czym są, jak wyglądają i w jaki sposób powstają.
Ostatnio złapałam się za głowę po przeczytaniu tego co niektóre laski wypisują na temat rozstępów. Uwielbiam gdy ktoś wypowiada się na temat, o którym nie ma zielonego pojęcia! :)




I tak dowiedziałam się np. że:

Winę za rozstępy ponoszą WYŁĄCZNIE geny, na nic dieta, zabiegi pielęgnacyjne, dbanie o skórę...
Można przytyć 30 kilo, nie dbać o skórę i nie będzie się miało rozstępów.

I mój ulubiony:

Rozstępy pojawiają się NAGLE i są od razu białe :)

Myślałam, że będzie mi się chciało śmiać, ale jednak nie, wręcz przeciwnie - byłam przerażona tym co czytam. Chyba jednak warto wiedzieć o rozstępach więcej, by nie kompromitować się mówiąc, że mam rozstępy bo mi je sprzedała mama.

Jak powstają rozstępy?

Aby być wiarygodną i aby nikt nie zarzucił mi, że zmyślam przedstawię definicję z Wikipedii:

Rozstępy to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. W przypadku osób uprawiających kulturystykę lub sporty siłowe rozstępy najczęściej występują od wewnętrznej strony ramion, pod ramionami, na klatce piersiowej, barkach, wewnętrznej stronie ud. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących skórną strukturę. 

Powstawanie rozstępów to proces długotrwały. Na początku ich powstawania w fazie zapalnej przybierają kolor różowy albo sinoczerwony. W fazie zanikowej tzw. fazie bliznowacenia stają się perłowobiałe. W pierwszej fazie, gdy są jeszcze różowe mamy szansę się ich pozbyć, gdy zbledną nasze szanse maleją.

No! To myślę, że kwestię definicji mamy rozwiązaną.

Dziewczyny! Rozstępy mogą nam się przytrafić w każdym momencie życia. Nie martwmy się tym jednak. Bądźmy świadome skąd się biorą i jak się pozbyć rozstępów. Jeśli tylko zauważymy zmiany na naszej skórze działajmy od razu! Nie czekajmy! Nie wmawiajmy sobie, że skoro nasza mama czy siostra maja, to my tez się od nich nie uchronimy, bo to tak nie działa! Owszem genetyczne predyspozycje mogą, powtarzam MOGĄ mieć wpływ na budowę naszej skóry, ale jeśli odpowiednio o nią zadbamy - to wygramy!

Nie pozwólmy zatem rozstępom zblednąć i walczmy z nimi już w fazie zapalnej. A oto najlepsze sposoby:

Jak się pozbyć rozstępów? Moje najlepsze sposoby!

Nie wiem jak wy, ja uważam, że podstawą jest pielęgnacja. Jeśli będziemy dbać o skórę i dostarczać jej wszystkich niezbędnych składników mineralnych, witamin, pilnować by była dobrze nawilżona rozstępy nam nie grozą. Jakie są zatem moje sposoby? Jak zwykle - proste! :)

1. Peeling pod prysznicem, a po nim dogłębne nawilżanie skóry

Można do tego użyć ulubionego balsamu. Ja jednak preferuję olejki, bo nawilżają lepiej, mają więcej witamin i pozostawiają na skórze film ochronny nie pozwalając jej od razu wchłonąć całego kosmetyku i o to przecież chodzi, by nie przesuszyć skóry. Moje ulubione:

Olej ze słodkich migdałów



Olej ze słodkich migdałów to olej roślinny. Powstaje w wyniku wyciskania migdałów (nasion drzewa migdałowego) - które zawierają około 50% tłuszczu.
Jest źródłem bardzo ważnych kwasów dla naszej skóry: oleinowego, linolowego, palmitynowego, stearynowego. A także witamin,  A, B1, B2, B6, D i E i związków mineralnych.












Olejek arganowy




Preparat ten doskonale łagodzi stany zapalne skóry, wpływa też łagodząco na jej stan przy alergii oraz łuszczycy. Doskonale nawilża i ujędrnia skórę – dociera nawet do jej najgłębszych warstw. Przy codziennej pielęgnacji skóry sprawia, że staję się ona bardziej promienista i odżywiona. Olejek arganowy polecany jest przy leczeniu ran – znacznie przyśpiesza proces regeneracji skóry.




Olej kokosowy - to kolejny cudowny olej, który bardzo lubię, pisałam o nim więcej TUTAJ. Olej jest naturalnym produktem, który nadaje się i do smażenia i do smarowania skóry niczym balsam... i jeszcze do kilku innych rzeczy :)

2. Żelatyna 

Żelatyna to doskonałe i chyba najtańsze źródło kolagenu. Żelatyna wspomaga produkcję kolagenu, a ten jak wiadomo odgrywa kluczową rolę w wyglądzie naszej skóry. Żelatyna potrafi spłycać zmarszczki, wspomagać redukcję rozstępów i buduje mięśnie!

Kolagen odpowiada za elastyczność naszej skóry. Ludzki organizm sam produkuje sobie kolagen, ale czasami ta produkcja jest zaburzona, co od razu widać po naszej skórze.

Więcej o żelatynie przeczytacie TUTAJ. A ja polecam jedzenie żelatyny w różnych postaciach - żelki, galaretki, galarety...

3. Białko jaja kurzego



Tak! Dobrze przeczytałaś. jaja zawierają dużo aminokwasów bardzo cennych dla naszej skóry. Aminokwasy pomagają leczyć skórę, wzmacniają ją i eliminują blizny - w tym rozstępy.

Kurację z białek można samodzielnie wykonać w domu. Wystarczy ubić pianę z białka i nakładać ją na skórę w miejscu, w którym tworzą się rozstępy. Pamiętaj przy tym o delikatnym masażu.

4. Peeling cukrowy



Peeling cukrowy bardzo fajnie regeneruje skórę i pobudza ja do pracy przy tym poprawia ukrwienie i przepływ limfy. Ja raz w tygodniu robię sobie domowy peeling:

Oliwa z oliwek plus cukier (najlepiej trzcinowy)

Dzięki temu moja skóra jest gładka, jędrna no i przy okazji nie mam cellulitu :)

5. Ziemniaki



Ziemniaki są cennym źródłem witamin i składników mineralnych, których bardzo często brakuje naszej skórze. Jak ja to robię?

Kroję ziemniaki w plastry i przykładam w miejsca, w których zaczynają pojawiać się rozstępy. Jeszcze lepszy efekt osiągniemy gdy będziemy plastrami masować skórę :)

A jak wy walczycie z rozstępami? Macie jakieś swoje tajemne sposoby?

Jak wam się podobają moje sposoby na rozstępy?



Znajdziecie tam informacje jakich nie wygrzebiecie w necie :)

3 komentarze:

  1. U mnie najbardziej sprawdziły się peelingi z korundu i głębokie nawilżanie. Wiadomo, że rozstępów się nie pozbędziemy, bo to blizny, ale mi się udało je tak wyjaśnić, że nie rzucają się w oczy :)
    Ale jak to mówią - najlepiej zapobiegać niż leczyć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moich piorunów na udach nie mogę się pozbyć za nic :( Co sądzisz na temat żeli z silikonami lub Contractubex/Cepan na blizny tego typu?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 DS , Blogger