Kolagen naturalny Colway
Postaw mi kawę na buycoffee.to

20:32

Jak prawidłowo myć zęby szczoteczką elektryczną?



Na pierwszy rzut oka szczoteczki elektryczne przypominają szczoteczki manualne – składają się z rękojeści i główki czyszczącej. W przypadku urządzeń elektrycznych, główka ta jest jednak wymienna i według zaleceń producentów, jej zamiany na nową powinno się dokonywać raz na trzy miesiące. Poza tym, szczoteczki elektryczne, w przeciwieństwie do swoich manualnych odpowiedników, posiadają wbudowany w rękojeść miniaturowy akumulator, dzięki któremu możliwa jest praca urządzenia na odpowiednich obrotach.

Co warto wiedzieć o myciu zębów szczoteczką elektryczną?


Dla osób, które dotąd ze szczoteczkami elektrycznymi nie miały do czynienia, szczotkowanie zębów tego typu urządzeniami może stanowić pewien kłopot. Co więc warto wiedzieć o elektrycznym myciu?
Przede wszystkim, korzystając ze szczoteczki elektrycznej musimy pamiętać o tym, by nie dociskać włosia szczoteczki do zębów zbyt mocno. Urządzeniem elektrycznym na pewno nie możemy wywierać na szkliwo takiej siły jak szczoteczką manualną, ponieważ znacznie zwiększa to ryzyko urazów oraz wystąpienia krwawienia. Szczoteczki elektryczne działają na tyle szybko i intensywnie, że podczas mycia wystarczy przyłożyć je do uzębienia i po prostu pozwolić im działać. Tylko tyle i aż tyle!
Na szczęście, wiele modeli szczoteczek elektrycznych posiada zainstalowany czujnik siły nacisku. Za jego sprawą, gdy tylko nasza siła docisku na włókna jest zbyt mocna, szczoteczka automatycznie zwalnia swoje obroty, chroniąc nas tym samym przed wszelkimi przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Jak długo należy szczotkować zęby szczoteczką elektryczną?


To prawda, że szczoteczki elektryczne zapewniają nam znacznie skuteczniejsze czyszczenie niż klasyczne szczoteczki manualne, jednak nie oznacza to, że możemy szczotkować nimi swoją jamę ustną krócej. Według stomatologów, zarówno w przypadku korzystania ze szczoteczki elektrycznej, jak i manualnej, czyszczenie jamy ustnej powinno trwać przez pełne dwie minuty, gdyż tylko przez taki czas zdołamy objąć włosiem szczoteczki możliwie wszystkie newralgiczne obszary.
Abyśmy nie musieli samodzielnie pilnować właściwego czasu czyszczenia, wiele ze współczesnych modeli szczoteczek elektrycznych wyposażono w specjalne czasomierze – jeden z nich, po zalecanych przez stomatologów dwóch minutach automatycznie wyłącza szczoteczkę, zaś drugi to trzydziestosekundowy interwał, co pół minuty dający nam sygnał, że nadeszła pora zmiany obmywanej partii jamy ustnej.

Mycie zębów szczoteczką elektryczną krok po kroku


Obecnie dobrej jakości szczoteczkę elektryczną z jednym, podstawowym trybem pracy możemy nabyć już za 60-80 złotych, co nie wydaje się być ceną wygórowaną. Ciekawe propozycje szczoteczek znajdziemy na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/ Sposób postępowania w codziennej pielęgnacji jamy ustnej ze szczoteczką elektryczną pokrótce nakreślono poniżej:
  • sprawdź, czy szczoteczka jest odpowiednio naładowana – bez tego nasze urządzenie będzie nieefektywne. Zawsze gdy zauważysz, że wskaźnik naładowania urządzenia pulsacyjnie miga, niezwłocznie podłączaj urządzenie do gniazdka. Dzięki temu, Twoja szczoteczka każdorazowo będzie gotowa do użytku;
  • namocz szczoteczkę i nałóż na jej włosie niewielką ilość pasty – pamiętaj przy tym, by preparat, którego używasz do codziennej pielęgnacji, był dostosowany do wymagań szczoteczek elektrycznych. Najlepiej, by pasta, którą wybierzesz, nie pieniła się zbyt mocno, i by miała niski współczynnik ścieralności (RDA). Samo mycie zębów podziel na cztery części, na każdą partię jamy ustnej przeznaczając trzydzieści sekund czyszczenia. Zaczynaj od mycia górnych części zębów i przez cały czas staraj się trzymać szczoteczkę pod kątem 45 stopni;
  • wyczyść język i przepłukaj jamę ustną płynem do płukania – to na języku gromadzi się najwięcej bakterii, które mogą stanowić przyczynę chociażby nieprzyjemnego zapachu z ust. Aby nasze czyszczenie było maksymalnie efektywne, warto też uzupełnić je przepłukaniem ust płynem o działaniu antybakteryjnym;
  • umyj szczoteczkę i odstaw ją do ładowarki – po czyszczeniu opłukaj rękojeść szczoteczki z resztek pasty, od czasu do czasu to samo rób z jej trzonkiem. Po wszystkim przetrzyj szczoteczkę do sucha i odstaw jej rękojeść do ładowarki.

5 komentarzy:

  1. Podstaw to długo i dokładnie, aby dotrze w każdy kącik.

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiednia szczoteczka do zębów to bardzo ważny element w higienie zębów. Mój dentysta polecił mi szczoteczkę soniczną, jednak są one dość drogie i na razie używam elektrycznej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie wiem dlaczego, ale nadal jestem zwolenniczką standardowej szczoteczki i czuje ze lepiej wyczyszczę zęby

    OdpowiedzUsuń
  4. Skuteczniejsze mycie szczoteczką elektryczną. Ja mam od lat rotacyjną.

    OdpowiedzUsuń
  5. U mnie szczoteczka elektryczna to must have, Przy aparacie ortodontycznym żeby muszą być czyszczone bardzo dokładnie, a ciężko osiągnąć to zwykłą szczoteczką.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 DS , Blogger