10:10

Powiedz mi o swoich zachciankach, a powiem czego ci brakuje!

Piątek! W końcu!
Jupi!
Ja się zawsze bardzo cieszę z piątku, bo w piątek zaczyna się weekend, a weekend u nas w domu oznacza, że:

👉można jeść słodycze
👉można iść spać o tej o której się chce
👉można pić colę jeśli się ma na nią ochotę
👉można jeść chipsy, jeśli mamy na to ochotę 
👉można się lenić do woli i chodzić pół dnia w piżamie

Domyślacie się chyba kto najbardziej cieszy się z weekendu?
TAK!
Nasze dzieci! Haha!
A najbardziej z czterech pierwszych punktów 😂

Możecie się śmiać, ale taki właśnie regulamin wprowadziłam w domu, bo przestałam panować nad tym co dzieci jedzą (chodzi mi o te wszystkie niezdrowe rzeczy, które dzieci uwielbiają), o której kładą się spać i co wyrabiają wieczorami. 
U nas taki domowy regulamin sprawdził się idealnie. Dzieci wbrew pozorom lubią zasady. To nam dorosłym wydaje się, że to takie nieludzkie, to ograniczanie, zabranianie. Ja uważam, że lepiej jest zapanować nad dzieckiem wyznaczając mu granice niż co chwilę upominać. W ten oto sposób moje dzieci wiedzą, że słodycze, cola i szaleństwo wieczorne dozwolone są tylko weekendowo. Na tygodniu chodzimy grzecznie spać, odżywiamy się zdrowo i nie pakujemy w siebie pustych kalorii.

No dobra, to tak tytułem wstępu.

Dzisiaj chciałam wam zrobić taki szybki test. To jak zabawimy się? Sprawdź czego domaga się twój organizm, czego ci brakuje i o co warto zadbać!

Czego domaga się twój organizm? Zrób test i sprawdź to!

Czy wiesz, że twoje zachcianki mogą ci wiele powiedzieć o organizmie? Tak! To fakt! Nie tylko kobiety w ciąży mają swoje humory i zachcianki. Nie musisz nosić pod brzuchem maleństwa, żeby organizm domagał się różnych rarytasów. Zachcianki, taka niepohamowana ochota na zjedzenie czegoś to nie tylko zwykły kaprys. Może to być wołanie naszego organizmu o uzupełnienie braków np. witamin, mikroelementów. I tak na przykład, gdy zaczyna boleć nas głowa, może to być znak, że jesteśmy odwodnieni. Pisałam już o tym kiedyś. Rozbolała cię nagle głowa? Wypij szklankę wody! Jeśli po kilkunastu minutach przestanie to znak, że jesteś odwodniona, jeśli nie - dopiero wtedy sięgaj po tabletkę. Jakie zachcianki pojawiają się najczęściej i co oznaczają?

Przeczytaj!

SŁODYCZE

Masz niepohamowaną ochotę na słodycze? To może oznaczać że brakuje ci magnezu, cynku, witamin z grupy B, witaminy C i manganu.

KWAŚNE POTRAWY

Masz ochotę na kapustę kiszoną? Albo może garściami jesz ogórki kiszone? Wszelkie niepohamowane zachcianki na kwaśne produkty są oznaką, że organizmowi brakuje witaminy C, która buduje twoją odporność. Nasz organizm jest bardzo mądry i jeśli poczuje spadek formy natychmiast wysyła do mózgu informację o dostarczeniu jak najszybciej dużej dawki witaminy C.

SŁONE PRZEKĄSKI

Jeśli nie możesz powstrzymać się przed zjedzeniem słonych przekąsek tj. chipsy, paluszki, to może oznaczać, że brakuje ci wapnia.

PIKANTNE

Jeśli często sięgasz po pikantne potrawy, to może oznaczać, że brakuje ci cynku!

A ty jakie masz najczęściej zachcianki!
Przyznaj się! 😉


1 komentarz:

Copyright © 2016 Diety i ich sekrety , Blogger