10:20

Kobieta na diecie od czego zacząć?

Dzisiaj chciałam na moim blogu dopuścić do głosu Martynę z bloga Twoja Fit Motywacja. Przeczytajcie co ma do powiedzenia na temat diety i odżywiania. Warto nie tylko przeczytać, ale i zastosować w życiu codziennym 😊

Chyba, każda z nas przynajmniej raz w życiu próbowała się odchudzać. Niestety ale obecny świat zmusza nas do życia w ciągłym biegu. Pracujemy więcej, żyjemy szybciej dlatego często jemy w pośpiechu i byle jak. Taki tryb życia bardzo często prowadzi do nadwagi. Człowiek po takim zabieganym dniu ma ochotę położyć na kanapie, a nie ćwiczyć czy iść na siłownie. Niestety takie podejście powoduje, że lądujemy w swojego rodzaju pętli, z której trudno się wyrwać. 


Nie ćwiczę bo nie mam energii, a nie mam energii bo nie mam żadnej aktywności na co dzień. Mam nadwagę bo niezdrowo się odżywiam i jestem ciągle zmęczona. Jestem zmęczona bo niezdrowo się odżywiam. 


Takie wymówki wzajemnie się wykluczają jednak najtrudniej jest zacząć. Oczywiście każdy powie sport to zdrowie, zacznij poczujesz się lepiej ale taka jest właśnie prawda. Grunt to trochę zorganizować swój dzień, a pierwsze efekty pociągną nas do dalszej pracy. Nic nie jest dla nas taką motywacją jak my sami. 


Od czego zacząć odchudzanie ? 
Zdecydowanie zacznij od taktyki małych kroczków. Wszystkie zmiany postaraj się wprowadzać stopniowo i obserwuj jak reagujesz. Pamiętajcie - odchudzanie to nie sprint tylko maraton. 


Zacznij od wyeliminowania fast fodów, słodyczy i przetworzonej żywności w diecie. Odstawienie takiej żywności to podstawa. U osób z dużą nadwagą może okazać się, że sam ten zabieg spowoduje utratę wagi. 

Zaprzyjaźnij się z wodą. 1,5 litra dziennie to minimum. Niestety większość osób nie pije wody. Nawyk picia wody powinien towarzyszyć każdemu z nas nie tylko tym na diecie. 

Wprowadź aktywność do swojego życia. Większość osób wstydzi się siłowni, fitnessu i wszystkich zorganizowanych aktywności. Na początku nie musisz od razu iść na siłownię. Zacznij od spacerów 30 min dziennie. Taka aktywność nie zmęczy Cię zbytnio, a systematycznie uprawiania zdecydowanie wpłynie na Twoje samopoczucie. Jeśli przyzwyczaisz się już do codziennych spacerów i zobaczysz pierwsze efekty wtedy warto pomyśleć o dodatkowej aktywności. 

Regularne godziny posiłków. Nie musisz od razu wywalać wszystkiego z lodówki i gotować 100 % fit. Na początku wprowadź stałe godziny posiłków i tego się trzymaj. Na początku możesz odczuwać lekki głód między posiłkami ale zaprocentuje to w przyszłości spadkiem wagi. 


Zdaje sobie sprawę, że dużo osób może mieć na początku mętlik w głowie. Często pojawiają się Wasze komentarze “jak się do tego zabrać?” “nie umiem tego wprowadzić w życie”. Wszystko to kwestia motywacji, której niektórzy nie mają ale nie są też na straconej pozycji. W sieci macie dużo osób, które pomogą Wam z opanowaniem diety. Możemy zaglądać na blogi fit, prosić o pomoc trenerów personalnych czy na przykład skorzystać z planu treningowo dietetycznego online. Możemy z czyjąś pomocą również schudnąć i wypracować należyte efekty diety

Niezależnie od tego jaką drogę wybierzemy, ważne by zacząć. Pamiętajcie, nie ważne ile razy próbujecie, warto cały czas próbować. W końcu na pewno się uda 😀

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Diety i ich sekrety , Blogger