23:39

Internetowe zakupy? Tylko na sprawdzonych stronach - Allegro

Witajcie.

Dzisiejszy post będzie troszkę odbiegający od pozostałych, ale myślę, że powinien Was zainteresować. Któż bowiem dzisiaj nie kupuje w internecie? Zakupy internetowe to jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chcemy kupować tanio. Jest jednak jeden mały haczyk jeśli chodzi o kupowanie przez sieć - warto kupować tylko na sprawdzonych stronach. Ja sama kupuję tylko w dwóch miejscach. W sklepie internetowym, w którym robię zakupy od lat i na Allegro.W dzisiejszym poście skupię się na zakupach przez Allegro. Czy zakupy na Allegro są bezpieczne? Zaraz Wam o tym dokładniej opowiem.

Allegro to jeden z największych portali aukcyjnych w Polsce. Na Allegro kupić możesz wszystko! (sprzedać też możesz wszystko, ale nie o tym mowa dzisiaj). Ja osobiście nie znam żadnej osoby, która by na Allegro nie kupiła czegokolwiek w swoim życiu ;)

Nic dziwnego, na Allegro można kupować nawet o połowę taniej niż w sklepie! Czy to nie wzbudza wątpliwości wśród kupujących? Pewnie, że wzbudza! Sama czasami zastanawiam się jak to możliwe, że w sklepie coś kosztuje 100 zł, a na allegro to samo można kupić za 50 zł. Cóż - sklep stacjonarny ma na pewno więcej kosztów niż sprzedawca internetowy, zapewne stąd te różnice cenowe.

Jednak jeśli jesteśmy typem człowieka nieufnego, bojaźliwego, ostrożnego dzięki Allegro możemy się poczuć bezpieczniej. Na Allegro przed kupnem możemy sprawdzić opinie o sprzedającym. I to jest super! Ja sama nie kupuję od sprzedawców, którzy mają więcej negatywnych opinii niż pozytywnych - strzeżonego Pań Bóg strzeże ;)
Cóż, może się zdarzyć tak, że to nie wystarczy. Czasem sprzedawca ma same pozytywne opinie, a tu BACH, akurat pech chciał, że nam się przytrafiła niemiła sytuacja i zostaliśmy oszukani. Co zrobić?

Nad bezpieczeństwem zakupów na Allegro czuwają specjaliści z Programu Ochrony Kupujących. Dlatego nie ma powodów do obaw. Wszystko jest pod kontrolą! :)

Program Ochrony Kupujących na Allegro


Program Ochrony Kupujących to program dzięki, któremu w razie nieuczciwego sprzedawcy odzyskamy pieniądze. Możecie o nim poczytać na internecie lub bezpośrednio na stronie Allegro - zostałem oszukany na allegro co zrobić

Zostałem oszukany na allegro jak odzyskać pieniądze - takich pytań w internecie zapewne można wyszukać sporo. No cóż zdarza się i tak. Jednak nie należy panikować, tylko spokojnie zgłosić to do Allegro. Nie szukajcie odpowiedzi na forach, blogach, tylko działajcie - to naprawdę bardzo proste! Zgłaszajcie od razu sprawę do Allegro!


Wystarczą tylko 3 proste kroki:

1 -> Wypełniamy formularz on-line

2 -> Czekamy na rozpatrzenie wniosku

3 -> Czekamy na rekompensatę pieniężną

Wiecie, że Allegro zwraca nawet 100% wartości kupionego przedmiotu ( nawet do 10 000 zł! )

Wiecie co jest najgorsze w sprzedaży internetowej? 

Moim zdaniem to, że kupującemu się wydaje, że jeśli kupuje w sklepie, pójdzie do sklepu zrobi awanturę albo ładnie poprosi i odzyska pieniądze, a w internecie co? Napisze maila, a sprzedawca nie odpisze? Zadzwoni, a sprzedawca nie odbierze telefonu? Kochani, tak to nie działa! W internecie nawet łatwiej moim zdaniem dochodzić swojego! W końcu wszystko mamy na "papierze" - maile, wiadomości prywatne, potwierdzenie zakupu, potwierdzenie zapłaty. Dlatego nie ma się co denerwować, że coś poszło nie tak, nie ma co płakać, że "Zostałem oszukany na allegro" tylko działać!

Oszustwo na allegro wbrew pozorom bardzo łatwo udowodnić. Wszystko jest dokładnie notowane w panelu, na Twoim koncie, więc nie obawiaj się, że sprzedawca się wyłga-bo nie wyłga! Allegro pomoże! :)

Należy tylko pamiętać o tym żeby trzymać się terminów obowiązujących w procesie ubiegania się o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. Na wypełnienie formularza zgłoszeniowego masz- 14-180 dni od zakupu. W ciągu 30 dni roboczych możesz spodziewać się rozpatrzenia wniosku, a do 7 dni poczekasz na decyzję.

Ja osobiście nie spotkałam się jeszcze z nieuczciwością na Allegro, więc serdecznie polecam ten sposób na zakupy.

1 komentarz:

Copyright © 2016 Diety i ich sekrety , Blogger