14:08

Jak szybko schudnąć bez efektu jojo?

Do napisania dzisiejszego artykułu natchnęła mnie szczera rozmowa Dominiki Gwit z Agnieszką Jastrzebską, którą dziś obejrzałam w DDTvn. Nie wiem czy oglądacie rano ten program, jeśli to widzieliście to pewnie wiecie już o co chodzi, jeśli nie, to zapraszam do obejrzenia tego materiału TUTAJ.


Dla tych, którzy nie są w temacie wyjaśnię - Dominika Gwit ostatnio bardzo mocno przytyła po swoim spektakularnym schudnięciu w zeszłym roku. Wszystko było mocno nagłośnione. Gwiazda najpierw szybko schudła 50 kilo, a teraz mówi, że 25 kilo wróciło.
Lubię nawet tą dziewczynę, ale obawiam się, że to nie koniec, ani się obejrzy wróci do starej wagi i oby na tym się skończyło.

Niestety wielu "zwykłych ludzi" też ma takie problemy. Nagle uświadamiają się, że chcą schudnąć, stosują diety błyskawiczne, mają ogromną motywację, bo chcą osiągnąć coś szybko. Niestety z dietą nie jest jak np. z nauką języków obcych. Języka można się nauczyć szybko, a szybka dieta kończy się efektem jojo. Dzieję się tak dlatego, że nie chcemy zmienić swojego myślenia. Nie chcemy zmienić siebie, swoich nawyków żywieniowych. Ja nie mówię, że schudnąć szybko się nie da, bo da się, ale... jeśli nie chcesz efektu jojo, to nie wprowadzaj radykalnych zmian w diecie, a później się z tego nie wycofuj.

Oto moje rady jak schudnąć bez efektu jojo:


1. Najlepszym sposobem na to, by schudnąć i uniknąć efektu jojo jest trzymanie się z dala od diet :)
Schudnąć bez diety się da! Wcale nie trzeba się katować. Możecie zapisać się do mojej grupy na FB, którą utworzyłam i na której razem z czytelnikami dzielimy się swoimi doświadczeniami, dajemy sobie rady.. Serdecznie zapraszam, a link do rejestracji macie TUTAJ.

2. Niektórzy uważają, że wystarczy wyeliminować z jadłospisu mąkę i cukier, by waga sama zaczęła spadać w dół. To bardzo trudne, szczególnie z tą mąką, ale można to zrobić - wiem po sobie, bo swego czasu przez miesiąc nie jadłam nic co ma w sobie mąkę i unikałam cukru i naprawdę bardzo szybko waga spadła :)

3. Nigdy nie decyduj się na głodówki! Głodówka to nic dobrego. Wyniszcza organizm, pogarsza stan skóry, włosów, paznokci. Na głodówce nie da się wytrzymać długo, a gdy zaczniesz jeść normalnie możesz tylko narobić sobie kłopotów.

4. Nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Jeśli podczas odchudzania chodziłaś na siłownię, pilates czy basen, po osiągnięciu upragnionej wagi nie zaprzestawaj ćwiczyć.

5. Jedz tylko wtedy gdy naprawdę czujesz głód. To bardzo ważne by nie jeść bo jest na to czas, tylko by jeść wtedy gdy masz na to naprawdę ochotę. Oczywiście nie mówię tutaj o jedzeniu w nocy o północy ;)

6. Nie nadrabiaj, nie rekompensuj sobie tego, że byłaś na diecie. Wiele osób uważa, że dieta to katorga (i mają rację!), a gdy już ją skończą chcą nadrobić stracony czas i objadają się tym czego odmawiali sobie w czasie diety.

7. Oczyszczaj organizm z toksyn. To bardzo ważne, by wyrzucać z siebie zbędne produkty przemiany materii i toksyny, które działają na tłuszcz jak magnez.

8. Nie rób niczego na siłę! Nie odchudzaj się na siłę, bo nawet jeśli uda ci się wytrwać w diecie, to później będzie efekt jojo murowany. Postaw na dietę zrównoważoną i jedz jak najwięcej produktów z błonnikiem, pij dużo wody.

Takie są moje dzisiejsze przemyślenia, takie są moje rady. Mi też do ideału trochę brakuje, też przez myśl przeszło mi, że może by tak schudnąć do świąt. I jestem pewna, że dałabym radę! Wiem, że przez tydzień jestem w stanie zgubić kilka kilo, ale nie chcę tego robić, bo wystarczy się na chwilę zapomnieć przy świątecznym stole i waga wróci z nawiązką! A tego bym nie chciała :)

A wy jakie macie doświadczenia kochani?
Ktoś już miał efekt jojo?
Jak sobie radzicie?
Piszcie! :)

3 komentarze:

  1. Głodówka jest trudna do wytrzymania, zwłaszcza jej początkowy etap...lepiej więc wybrać coś przyjemniejszego, ja polecam bieganie ale tylko tak długo i tak często jak mamy ochotę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Diety są ryzykowne bo prawie zawsze jest po nich efekt jo jo. Dlatego warto stawiać na zrównoważoną dietę, najlepiej ułożoną przez dietetyka.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdecydowanie dietetyk jest najlepszą opcją. Nie ma co ryzykować i próbować na własną rękę.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Diety i ich sekrety , Blogger