Obserwatorzy

poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Wiecie, że dzisiaj jest Światowy Dzień Zdrowia?


Obchodzony jest co roku 7 kwietnia. W tym roku tematem przewodnim są choroby przenoszone przez wektory. Co to są wektory? Wektory to organizmy, które przenoszą wszelkiego rodzaju pasożyty i patogeny. W ten sposób rozprzestrzenia się malaria, gorączka denga, borelioza i wiele więcej.
Podczas Światowego Dnia Zdrowia poprzez różnego rodzaju kampanie:
-zwiększa się świadomość rodzin mieszkających na obszarach najbardziej zagrożonych wyżej wymienionymi chorobami i uczy jak mają postępować w przypadku zagrożenia
-promuje zdrowie i środki profilaktyczne
-podejmuje kroki w celu ochrony przed chorobami wywołanymi przez wektory

Może nam się wydawać, że problem nas nie dotyczy, nie mieszkamy przecież w Afryce, ale warto wiedzieć więcej, by w razie czego szybko zareagować i szybko przed wektorami się uchronić.

To by było na tyle jeśli chodzi o słowo wstępne. Teraz konkrety. Jak można zadbać o swoje zdrowie?

Oto moje sposoby:

1. Zadbaj o odpowiednią dietę.
Dieta to styl życia, zgadzacie się ze mną? Chociaż wielu z nas kojarzy dietę jako sposób na zrzucanie kilogramów, to dieta, tak naprawdę, aby przynosiła efekty, musi być stała. Dlatego wybierz dietę odpowiednią dla siebie i trzymaj się jej zasad. Jedz dużo błonnika, warzyw, owoców- bo to właśnie one są źródłem witamin, a witaminy są źródłem zdrowia. Pij wodę, zrezygnuj z produktów, które mają w swoim składzie trudne do przeczytania składniki (konserwanty, polepszacze smaku itd..).

2. Bądź aktywna
Ruch to zdrowie, dlatego postaraj się codziennie łyknąć chociaż odrobinę świeżego powietrza i poruszać się (wcale nie musisz ćwiczyć do upadłego i pocić się jak świnka Peppa, wystarczy spacer, przejażdżka rowerem). Dzięki aktywności fizycznej dotleniasz mózg, czujesz się lżejsza, zdrowsza i od razu poprawia się humor.

3. Badania kontrolne, to nic strasznego
Nawet jeśli nie czujesz się chora, badaj się przynajmniej raz w roku. Nie żałuj 15 zł na morfologię, odwiedzaj regularnie stomatologa i ginekologa. Jak to sie mówi, zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Pamiętaj, że większość chorób bierze się z jamy ustnej, więc oczyszczanie zębów z kamienia i przegląd raz w roku powinny stać się niemalże Twoim rytuałem.

4. Oczyszczaj się
Ważną rolę w ochronie zdrowia zajmuje oczyszczanie organizmu. Wiadomo, że przez całe swoje życie człowiek zjada i wypija różne rzeczy, które w większości są wydalane wraz z moczem i kałem. Jednak nie wszystko, część z nich osadza się w jelitach i już tam zostaje. Jak zatem pozbyć się zalegających, niestrawionych resztek pokarmu i toksyn? Najlepiej oczyścić się. Metod jest wiele, począwszy od naturalnych, a skończywszy na całych pakietach zabiegów, które kosztują niemało. Ja oczyszczałam się już wiele razy i naprawdę to polecam! Po takim oczyszczaniu człowiek czuje się lżejszy, zdrowszy, piękniejszy. Oczyszczanie organizmu to pierwszy krok do zrzucenia kilku kilogramów, a więc jeśli myślimy o diecie odchudzającej, to tym bardziej powinnyśmy na początek się oczyścić.

O oczyszczaniu organizmu pisałam już kilka razy więc odsyłam do archiwum bloga, a tymczasem poniżej podaję wam linka do stronki z której dowiecie się o różnych sposobach odtruwania i oczyszczania organizmu:

Stronka jest stosunkowo młoda, ale za to bardzo konkretna (znajdziemy tutaj wszystkie sposoby na oczyszczanie, bez lania wody i zbaczania na inne tematy!) i będzie się powoli rozrastać, także zapraszam do polubienia :)Zapisz się do newslettera!
Share this article!

1 komentarz:

  1. Dieta to podstawa, fajnie że jest taki dzień raz w roku. :) Zapraszam, też na mojego bloga, gdzie poznasz Ćwiczenia, diety , bądź jak zacząć odchudzanie.

    OdpowiedzUsuń

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML