09:01

10 powodów przez które nie schudniesz nigdy!

Są dwa typy ludzi – tacy co jedzą bez opamiętania i nie przytyją nawet kilograma. Są też tacy, którzy ledwo pomyślą o jedzeniu, a już mają kilka kilogramów do przodu. Taki paradoks. Sama kiedyś należałam do pierwszej grupy. Mogłam jeść i jeść i nadal waga stała w miejscu jak zaklęta. Teraz nie jest mi już tak łatwo utrzymać wagę w miejscu, szczególnie, że już i lata nie te i hormony szaleją. Niestety osoby, które mają problemy z hormonami, gromadzeniem się wody w organizmie – nie mają lekko.

Zaczęłam się ostatnio zastanawiać jakie są jeszcze inne przyczyny problemów ze schudnięciem.  Naliczyłam ich 10, a może znasz więcej?

10 powodów przez które nigdy nie schudniesz


10 powodów przez które nie schudniesz nigdy!


1. Za mało śpisz

Jeśli masz za mało snu w ciągu dnia to nie tylko nie masz siły na ćwiczenia, ale także spowalnia twój metabolizm, zwiększa się apetyt (organizm nie ma siły, a przecież potrzebuje energii), wzrasta hormon stresu, który z kolei wpływa na apetyt. 8 godzin snu byłoby idealnie, w rzeczywistości mało kto tyle śpi. Postaraj się spać jak najdłużej. Wieczorami nie przesiaduj na komórce, kładź się spać wcześniej.

2. Pijesz słodkie napoje i pijesz ich za dużo

Napoje słodzone, zwłaszcza napoje gazowane, są wrogiem każdej diety.  Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego ile cukru znajduje się w jednej szklance słodzonego napoju. Jeśli nie lubisz pić wody, wrzuć do szklanki plasterek arbuza, cytryny albo innego ulubionego owocu. Nie zapominaj też o tym, że słodkie drinki też mają dużo kalorii!

3. Nie kontrolujesz zjadanych ilości 

Często wydaje nam się, że skoro już jemy zdrowy posiłek, to przecież możemy jeść duże porcje. Nic bardziej mylnego! To, że jesz dietetyczną sałatkę nie oznacza, że możesz jeść dwa razy tyle! Podstawą jest jedzenie niewielkich porcji kilka razy w ciągu dnia. 

4. Jesz za mało lub omijasz posiłki

Jeść za dużo jest źle, ale jeść za mało też nie posłuży diecie. Nasz organizm bowiem jest naprawdę bardzo inteligentny. Jeśli będziesz się głodzić lub robić zbyt duże przerwy w jedzeniu, twój metabolizm zwolni, a organizm będzie odkładał „na później” zaoszczędzone  kalorie.  Najlepiej jest więc jeść wyznaczone porcje w wyznaczonych godzinach.

5. Zbyt restrykcyjna dieta

Zbyt restrykcyjna dieta to też nie jest rozwiązanie. Nasz organizm potrzebuje przecież wszystkich minerałów, witamin. Nie jest wiec dobrze ograniczanie w dostarczaniu mu tych składników. Na początku może wydawać się, że chudniemy, ale nie da się długo wytrzymać na takiej ubogiej diecie. Gdy wrócisz po jakimś czasie do normalnych nawyków żywieniowych, przytyjesz szybko i dużo, i tych kilogramów nie będzie ci się łatwo pozbyć – zapewniam!

6. Masz ukrytą chorobę

Problemy ze zrzuceniem wagi będą miały osoby chorujące na tarczycę (tak jak ja ), zespół policystycznych jajników,  cukrzycę… problemy z utrata wagi zawsze powinny zapalać u nas lampkę „a może się przebadam”. Jeśli odżywiasz się regularnie, w miarę zdrowo, a mimo tego twoja waga rośnie – zbadaj się! Ja w ten właśnie sposób odkryłam u siebie niedoczynność tarczycy i Hashimoto

7. Pijesz mało wody

Tak to strasznie banalne i wszyscy to powtarzają, ale woda jest kluczem do zrzucenia wagi. Woda nie tylko nawadnia organizm ale pozwala kontrolować apetyt, metabolizm i wspomaga procesy odchudzania. Pij 2 litry wody dziennie, serio, wiem, że słyszałeś to miliony razy, ale bez utrzymania prawidłowego nawodnienia waga będzie stała jak zaklęta!

Sprawdź dlaczego lepiej nie pić wody butelkowanej!

8. Omijasz śniadanie

Najczęstszy błąd osób odchudzających się. Na śniadanie kawa i tak do południa bez posiłku. Błąd! Nie jeść możesz kolacji – śniadanie to podstawa! Śniadanie pomaga utrzymać poziom cukru we krwi na zdrowym poziomie, obniżając poziom cholesterolu i utrzymując niski poziom tłuszczów nasyconych. Bez śniadania nie będziesz mieć energii, przestaniesz kontrolować swój głód i nadrobisz wieczornym podjadaniem.

9. Nie ćwiczysz

Wydaje ci się, że dieta wystarczy, by schudnąć? No, jeśli masz naście lat to może wystarczy. Jeśli jesteś już w słusznym wielu bez jakiegokolwiek ruchu trudno będzie ruszyć z wagą. Do trzydziestki łatwiej jest chudnąć, po trzydziestce mamy coraz mniej ruchu, siedzimy całymi dniami przed komputerami, po trzydziestce to już nawet nie wspomnę. Ruszaj się! Idź na basen, przejedź się rowerem, dotleń się!

10. Ćwiczysz, ale robisz to źle

Niektórzy wciąż myślą, że wystarczy robić dziennie 50 brzuszków, by mieć talię osy. Niestety nie ma tak łatwo! Jeśli nie będziesz różnicować treningów, to na nic się zda twoje ćwiczenie. Robienie brzuszków nie sprawi, że zgubisz brzuch, a przysiady nie wyrzeźbią ci pośladków. Tylko zróżnicowany trening pozwoli osiągnąć sukces. Musisz się spocić żeby schudnąć! Innego wyjścia nie masz!

POLECAM ZAPOZNAĆ SIĘ Z TĄ LEKTURĄ:

Ta książka rozprawia się z ośmioma najpopularniejszymi mitami o chorobach autoimmunologicznych:

Mit pierwszy: Skutki chorób autoimmunologicznych są nieodwracalne.
Mit drugi: Konieczne jest stosowanie silnych mocnych leków.
Mit trzeci: Gdy stosujesz leki na chorobę autoagresywną, efekty uboczne są bez znaczenia.
Mit czwarty: Poprawa trawienia i stanu zdrowia jelit nie ma wpływu na rozwój choroby autoimmunologicznej.
Mit piąty: Przejście na dietę bezglutenową nie ma żadnego wpływu na rozwój wyżej wymienionych schorzeń.
Mit szósty: Choroba autoimmunologiczna skazuje chorego na kiepską jakość życia.
Mit siódmy: Choroby autoagresywne mają podłoże genetyczne, czynniki środowiskowe nie mają znaczenia.
Mit ósmy: Twój układ odpornościowy jest, jaki jest, nie możesz go w żaden sposób usprawnić.

W książce znajdziesz ponad 150 opracowanych przez lekarkę przepisów na dania, które Ci przywrócą zdrowie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Diety i ich sekrety , Blogger