Obserwatorzy

wtorek, 11 marca 2014

Zaparcia w diecie

Witam wszystkich :)

Dziś chciałam wam napisać kilka słów o zaparciach. Regularne wypróżnianie jest bardzo ważne, szczególnie jeśli się odchudzamy. Niestety często zmiana nawyków żywieniowych niesie za sobą konsekwencje w postaci zwolnionego metabolizmu. Zatem jeśli się odchudzasz przeczytaj uważnie do końca ten artykuł, a dowiesz się jak sobie radzić z zaparciami podczas diety.

Przyczyny zaparć


* Nieodpowiednio dobrana dieta.
Bardzo często tak mocno skupiamy się na swoim celu - jak schudnąć - że zapominamy o zbilansowaniu diety, tak aby nie pojawiały się przy tej okazji zaparcia.

*Brak aktywności fizycznej.
Aktywność fizyczna jest bardzo ważna podczas odchudzania, ale to tylko teoria. Wszystkie doskonale wiemy jak jest w praktyce. Chcemy być zgrabne i piękne, ale przy jak najmniejszym wysiłku. Wydaje nam się, że jeśli będziemy się głodzić, albo mało jeść to uda nam się schudnąć. To nieprawda! Ograniczenie jedzenia, to spadek wagi, ale tylko na początku odchudzania, a przy tym za jakiś czas mogą pojawić się właśnie zaparcia.

*Niewystarczająca ilość płynów
Każda dieta zakłada spożywanie dużej ilości wody, bo to dzięki niej wypłukujemy z organizmu toksyny, zbędne produkty przemiany materii. Picie wody, zmniejsza także apetyt i pobudza układ trawienny do pracy.

*Choroby i zaburzenia
Zaparcia czasami mogą być spowodowane rożnymi zaburzeniami i chorobami. Kobiety otyłe czasami wpadają w depresję, przyjmują leki antydepresyjne, które powodują zaparcia.

Najlepszy sposób za parcia


Najlepiej odżywiać się tak, aby nie mieć zaparć, ale wiadomo... różnie to bywa. Czasami wystarczy zmienić dietę, pracę, miejsce zamieszkania, pojawia się stres, a wraz z nim zaparcia. Jak sobie radzić z zaparciami? Jedz dużo produktów zawierających błonnik: otręby, surowe warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste. Oczywiście nie muszę chyba tego powtarzać, że należy pic dużo wody. Czasami mimo tego, że jemy produkty bogate w błonnik pojawiają się wzdęcia, a wraz z nimi zaparcia. W takim przypadku sprawdź czy nie pijesz za dużo: mocnej czarnej herbaty, kakaa, czerwonego wina, napojów słodzonych i gazowanych albo nie jesz za dużo białego ryżu, jasnego pieczywa. Te produkty spowalniają metabolizm i przyczyniają się do zaparć.

Zaparcia to bez wątpienia wstydliwy problem i jeśli już ten problem mamy to szukamy sposobów, jak sobie z nim radzić. Łatwiej jest nam szukać odpowiedzi na internecie niż zapytać mamę czy koleżankę. TUTAJ przeczytasz więcej o domowych sposobach na zaparcia i sposobach na walkę z nimi. Zapraszam do przeczytania tego artykułu, mam nadzieje, że dzięki temu dowiesz się więcej dlaczego twój organizm odmawia ci posłuszeństwa! ;)

fakt.pl

Pozdrawiam i życzę miłej lektury! :)Zapisz się do newslettera!
Share this article!

3 komentarze:

  1. Ja mam często zaparcia. Wystarczy, że zacznę się odchudzać i już zwalnia metabolizm. Sprawdzę te twoje sposoby, może mi któryś z nich pomoże :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja stosuję się do tych zaleceń,a mimo to dostaję zaparć.Ciężko wtedy idzie mi odchudzanie.W ciężkich przypadkach stosuję Dicopeg.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zgodzę się że trzeba się przy zaparciach pilnować, pomógł mi dicopeg ale nie zapominam o odpowiednim nawadnianiu i aktywności fizycznej.

    OdpowiedzUsuń

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML