Obserwatorzy

środa, 10 lipca 2013

Zabiegi chirurgiczne wspomagające odchudzanie

Jest kilka sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej za pomocą skalpela i właśnie dziś wam o nich opowiem.

Liposukcja
Źródło zdjęcia: www.diariosur.es
Liposukcja to rozbicie i usunięcie zasobów podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten odbywa się za pomocą metalowej kaniuli, która za pośrednictwem węża, połączona jest z urządzeniem generującym podciśnienie i odsysającym tłuszcz z tych części ciała, które chcemy odchudzić. Tą kaniulę wprowadza się do ciała poprzez malutkie nacięcia na skórze. najczęściej te nacięcia robi się w takich mało widocznych miejscach np. na zgięciach, żeby po za gojeniu się ran, nie było widocznych zabliźnień. Tą metodą możemy odchudzić brzuch, pośladki, uda, kolana, ramiona, policzki czy nawet szyję. Liposukcja polecana jest szczególnie wtedy, gdy chcemy pozbyć się zalegającego tłuszczyku z miejsc, z których mimo stosowania diety i odchudzania, trudno jest pozbyć się złogów, np. z policzków :)
Źródło zdjęcia:Wikipedia
Są dwie metody liposukcji: mokra i sucha, w skrócie powiem, że mokra do zabiegu wykorzystuje płyn, a sucha – nie, ale to jest przecież oczywiste J. Poza tym liposukcja może być ultradźwiękowa, wibracyjna, laserowa. Na koniec dodam jeszcze, że jeśli któraś z was zamierza sobie taki zabieg zafundować, to radzę wybrać się do prawdziwego gabinetu chirurgicznego i oddać w ręce doświadczonego chirurga. Te wszystkie zabiegi w gabinetach kosmetycznych nie dają aż takich rezultatów! (sprawdziłam to, więc szkoda tylko kasy), poza tym liposukcja niesie za sobą ryzyko powikłań. W skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci jeśli zajdzie do zatoru tłuszczowego. Przecież liposukcja niszczy nam część naczyń krwionośnych zaopatrujących skórę oraz unerwienie tej skóry.

Gastro plastyka i Lipektomia
Źródło zdjęcia: www.mp.pl
To dwa zabiegi, które także wykonywane są pod opieką lekarza i są już poważnymi operacjami. Nie można się im poddać od tak, z biegu, że tak powiem. Musza być na nie konkretne wskazania, od lekarza. Pierwszy zabieg gastroplastyka- to po prostu zmniejszenie żołądka, które ma na celu ograniczenie jego pojemności. Drugi - Lipektomia- to usuwanie tłuszczu wraz ze wszystkimi fałdami. Te zabiegi dotyczą tylko osób ekstremalnie otyłych, których otyłość doprowadza do pogorszenia zdrowia. Nie życzę nikomu, by musiał z nich korzystać!


Balonikowanie żołądka
Śmiesznie to brzmi, prawda? Jednak tym, których taki zabieg czeka, wcale nie jest wesoło. Balonikowanie żołądka polega na wprowadzeniu do żołądka balonu, który jest wypełniany wodą, powietrzem albo specjalnym żelem i zostaje tam na 6 miesięcy! Po co? Po to, aby zmniejszyć żołądek – oczywiście J, no i oszukać mózg, ze nagle twój żołądek potrzebuje mniej pokarmu - tak w skrócie mówiąc. Niby fajne rozwiązanie, ale niesie za sobą niestety wiele powikłań, o których może lepiej nie mówić, no chyba że interesuje was martwica żołądka i deflacja (czyli otworzenie się balonu), że już o wymiotach i różnego rodzaju średnio przyjemnych bólach nie wspomnę. Poniżej wyklejam link do filmu, który obrazuje, jak mniej więcej taki zabieg wygląda:Jak widać z opisu, balonikowanie żołądka jest refundowane przez NFZ! Wow! Może jednak się suszę… w końcu już tyle lat dorzucam się do tej kasy, to niech i ja coś z tego mam! J
I na koniec istny hardkor- chirurgia bariatryczna
Chirurgia bariatryczna stosowana jest już tylko u osób chorych lub zagrożonych chorobami związanymi z otyłością. Wyróżniamy dwa typy zabiegów: operacje ograniczające pojemność żołądka i operacje prowadzące do ograniczania wchłaniania przyjmowanych pokarmów. Nie ma co kryć, że żadne w nich nie są sympatyczne i miłe, a jeśli już ktoś musi się poddawać takiemu zabiegowi, to może oznaczać tylko jedno- że nie jest z nim dobrze!
Nie będę się może zagłębiać w szczegóły, chyba, że na specjalne życzenie czytelnika. Jeśli będziecie faktycznie zainteresowane, to poszukam obszerniejszych informacji na ten temat i w oddzielnym poście opisze krok po kroku jak wyglądają te operacje, powiem tylko tyle, że większość z nich polega na  zakładaniu opasek , metalowych kołnierzy i innych strasznych urządzeń na żołądek, by wyłączyć jego część z funkcjonowania.

No dobra, to były po krótce hardkorowe metody na schudnięcie, obok tych profesjonalnych są jeszcze takie, które są przyjemniejsze, tańsze i mniej ingerujące w nasz organizm. Można do nich zaliczyć wszelkiego rodzaju masaże, zabiegi na skórę stosowane w gabinetach kosmetycznych, drenaże, body-wrapingi i inne, którym się przyjrzę niebawem, a wy przeczytacie o nich w kolejnych postach. 

Zapraszam do lektury i komentowania!Zapisz się do newslettera!
Share this article!

2 komentarze:

  1. Znam jedna osobę która zrobiła sobie liposukcje i owszem efekty były spektakularne ale już w dwa lata po zabiegu przytyła podwójnie chyba, i wygląda dużo gorzej niż przed. Pieniądze wyrzucone w błoto, więc chyba jednak najważniejsza jest zdrowa dieta bo bez niej nawet najlepszy zabieg pójdzie na marne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Katka zgadzam się z Tobą. Na szczęście, tych poważnych zabiegów nie da się wykonać byle gdzie, a tylko po konsultacji z lekarzem. Jeśli skutkiem ubocznym, że tak powiem, był "tylko" efekt jo-jo, to jeszcze nic strasznego się nie stało, oprócz utraty pieniędzy. Ja znam dziewczynę, która uzależniła się od środków przeczyszczających, bo myślała, że w ten sposób schudnie, bez diety :( Niestety, to tak nie działa. Skutek jest taki, że dziś ma ogromne problemy z perystaltyką jelit i chce czy nie, musi stosować dietę, tyle, że nie tą odchudzającą, a zdrowotną...

    OdpowiedzUsuń

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML