Obserwatorzy

wtorek, 23 września 2014

10 pytań o liposukcję

Liposukcja to zabieg modelujący sylwetkę poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej. Liposukcję możemy stosować na brzuch, uda, pośladki, ramiona, a nawet podbródek. Liposukcja, jak zapewniają specjaliści jest zabiegiem niezwykle efektywnym i bezpiecznym. Czy warto oddać się w ręce specjalisty? Czy liposukcja faktycznie zastąpi odchudzanie? To pytanie zadałam mojej koleżance, która pracuje w gabinecie medycyny estetycznej, w którym taki zabieg się wykonuje. Nie będę zdradzała ani nazwy gabinetu ani nazwy sprzętu na którym panie pracują, po pierwsze nie chciałabym aby była to reklama, bo nie takie jest założenie tego artykułu, a po drugie moja rozmówczyni poprosiła mnie o anonimowość. 

No to zaczynamy!1. Olu powiedz nam na początek na czym polega liposukcja?

Liposukcja popularnie zwana jest "odsysaniem tłuszczu". Zabieg musi być wykonywany przez specjalistę, wykonywany jest w pełnej narkozie albo w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu zostaje usunięty tłuszcz z wybranej partii ciała jednak pamiętajmy o tym, że to ile tego tłuszczyku jest jednorazowo usunięte zalezy od stanu zdrowia pacjenta i od tego jak zadecyduje lekarz. Pamiętajmy jednak, że liposukcja nie może zastąpić leczenia otyłości czy diety. Liposukcja nie jest dla każego! Nie traktujmy jej więc jako metody na schudnięcie, bo nie o to w niej chodzi.

2. No właśnie - dla kogo jest taka liposukcja? Kto może sobie taki zabieg zafundować?

Na pewno ktoś bogaty! (śmiech). A tak poważnie to liposukcja nie jest polecana osobom chorym, nastolatkom, ludziom bardzo otyłym i mającym zatory żył.
Jest wiele rodzajów liposukcji, od pewnego czasu dość dużą popularnością cieszy się także liposukcja bez skalpela, jest więc w czym wybierać, wystarczy prześledzić oferty gabinetów kosmetycznych.

3. Jeśli już okaże się, że możemy wykonać zabieg liposukcji, spełniamy warunki, to jak się do niej przygotować?

Przed zabiegiem musimy się skonsultować z lekarzem - to po pierwsze. Warto przygotować się psychicznie, do zabiegu, bo liposukcja to taka operacja - tyle, że estetyczna. Można odwiedzić gabinet kosmetyczny i poddać skórę serii masaży, by ułatwić późniejsze gojenie się ran. Przygotujmy także swoich bliskich na to, że po zabiegu będziemy potrzebowali ich pomocy.

4. Jak wygląda liposukcja? Co lekarz robi z naszym ciałem podczas takiej operacji?

Może nie będę wchodzić w drobne szczegóły, ogólnie rzecz biorąc pacjent jest przygotowywany do operacji jak do każdej innej. Tak więc po podaniu znieczulenia chirurg robi nakłucia na ciele przez które wprowadzane są metalowe rurki - tą drogą tłuszczyk odprowadzany jest z organizmu. Zabieg może trwać od kilkunastu minut, nawet do kilku godzin w zależności od tego jak duży obszar będzie leczony. Po zabiegu na te miejsca zakładane są specjalne opaski uciskowe. Jeśli liposukcja była niewielka już następnego dnia można wyjść do domu, jeśli większa czas pozostania pod kontrolą lekarzy się wydłuża.

5. A co nas czeka po takim zabiegu?

Radość! (śmiech). Na pewno będziemy szczęśliwsze, ale czas dochodzenia do siebie może na początku popsuć nam humor. Musimy chodzić w opaskach uciskowych, przygotujmy się na trwający nawet około tygodnia ból. Poza tym skóra powinna wrócić do swojej dawnej formy, ale to wszystko zależy od naszej kondycji, przede wszystkim od kondycji naszej skóry no i nie ma co ukrywać od naszego wieku.

6. Czy istnieje jakieś ryzyko powikłań po liposukcji?

Jak po każdej operacji. Spodziewajmy się siniaków i opuchlizny, w końcu liposukcja to ingerencja w nasz organizm. Z cięższych powikłań może pojawić się zapalenie żył, alergia, infekcje..

7. Kiedy zobaczymy pierwsze efekty?

Niektórzy twierdzą, że już od razu po zabiegu. Ja uważam, że to raczej subiektywne zdania i wyobrażenia pacjentów, którzy poddali się zabiegowi. Tak naprawdę pierwsze efekty widać po około miesiącu - gdy całkowicie zejdzie z nas opuchlizna i ciało zacznie wracać do formy. 

8. No i teraz pytanie, które chyba każdemu nasuwa się na myśl. Ile kosztuje taka "przyjemność"?

Wszystko zależy od kliniki, obszaru jaki będzie "odessany z tłuszczu"....
Powiesz? :)
Ceny zaczynają się od 4 tysięcy...

9. Czy liposukcja jest popularna, przynajmniej w klinice w której Ty pracujesz?

Trudno tak ocenić, mamy w cenniku także wiele innych zabiegów. Liposukcja to tylko jeden z nich. Myślę, że wszystko rozdmuchują reklamy, media... Jeśli w prasie i w Internecie dużo na ten temat  - to i pacjentów więcej. Niestety duża większość z nich przychodzi ze świadomością, że zapłaci za " szybkie wyszczuplenie", ale powtarzam - zabieg liposukcji nie może zastąpić odchudzania, nie jest także polecany jako alternatywa dla leczenia otyłości!

10. No i ostatnie pytanie, gdybyś mogła się poddać temu zabiegowi, poddałabyś się? Czytelnicy Cię nie widzą Olu i nie wiedzą, że świetnie wyglądasz, ale to prowokacyjne pytanie ma na celu przekonanie do zabiegu, albo wręcz przeciwnie... ;)


Wiesz, wbrew temu wszystkiemu co mówiłam, nawet gdybym mogła nie oddałabym się w ręce chirurga. Jestem zwolenniczką jednak naturalnych metod. Liposukcja jest fajna... ale gdzie to odliczanie, że do zrzucenia zostało mi jeszcze kilka kilo, ten pot i łzy... ta radość, że w końcu na wadze masz tyle ile chciałaś! Wiesz, że uwielbiam sport, zdrowe odżywianie.. no i twojego bloga! Gdybym poddała się zabiegowi liposukcji chyba nie byłoby takiej radości z odchudzania! :)

Dzięki Olu! Słodzisz... ale taką Cię lubię! ;)
Myślę, że po tym wszystkim co powiedziałaś rozwiałaś wątpliwości wielu czytelników i teraz o liposukcji wiemy więcej :)Zapisz się do newslettera!
Share this article!

1 komentarz:

  1. zabieg jak dla mnie wygląda trochę przerażająco, ale czego się nie robi żeby być piękną ;)

    OdpowiedzUsuń

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML